Wydarzenia

George Lucas krytycznie o „Przebudzeniu Mocy”

Filmmaker and Chairman of the Board of Lucasfilm Ltd. George Lucas waits to do a television interview in Beverly Hills

George Lucas udzielił niedawno wywiadu dla kanału Bloomberg, w którym pytany był o swoją decyzję sprzedaży Lucasfilm oraz o opinię na temat Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy.

Okazuje się, że wbrew temu, co twierdził Lucas przed premierą, tak naprawdę nie podziela on entuzjazmu twórców VII części. Ojciec marki stwierdził, że najbardziej w nowej produkcji przeszkadza mu jej brak oryginalności:

„Chcieli zrobić film retro. Nie podoba mi się to. Bardzo ciężko pracowałem, żeby każdy film był inny. Robiłem je tak, by całkowicie się od siebie różniły: różne planety, nowe statki.”

Jak się okazuje, zanim reżyser sprzedał swoje studio za 4 mld dolarów, pracował już nad kontynuacją Powrotu Jedi, jednak Disney nie był zainteresowany efektami jego pracy, a samą marką. Głównie ze względu na to Lucas postanowił nie włączać się w proces produkcyjny najnowszej części.

Przez Lucasa przemawia także nuta żalu. Wydaje się, że nie jest zadowolony z tego, że sprzedał swoją wytwórnię:

„Oddałem ją w ręce białych handlarzy niewolników, którzy biorą te rzeczy i…”

– na tym reżyser urwał wypowiedź. Możemy się tylko domyślać, co chciał powiedzieć dalej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.