Wydarzenia

George Lucas przeprasza za swoje słowa o Disneyu

W niedawnym wywiadzie, który Charlie Rose przeprowadził z Georgem Lucasem, reżyser został zapytany o swoją opinię na temat Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy oraz jego odczucia względem sprzedania Lucasfilm wytwórni Disney. Lucas nie krył swojego niezadowolenia torem, jaki nowi właściciele obrali dla marki, zaś o samej wytwórni padł z ust Ojca Sagi żart, w którym określił on Disney jako “białych handlarzy niewolników, którym sprzedał swoje dziecko”.

Teraz reżyser przeprasza za swoje słowa, których najwyraźniej żałuje (lub pewne osoby sprawiły, że zaczął żałować). Poniżej możecie przeczytać pełną treść przeprosin:

Popełniłem błąd i użyłem bardzo niewłaściwej analogii, za co przepraszam. Pracowałem z wytwórnią Disney przez 40 lat i wybrałem ich jako spadkobierców Gwiezdnych Wojen, ponieważ darzę wielkim szacunkiem zarówno wytwórnię, jak i jej właściciela, Boba Igera. Disney wykonuje niesamowitą pracę rozwijając uniwersum i dbając o nie. Rzadko wydaję oświadczenia, które mają wyjaśnić moje odczucia, ale uważam, że to ważne, by powiedzieć, że cieszę się z przejęcia marki przez Disney oraz kierunku w jakim ona zmierza w filmach, telewizji oraz innych dziełach.

Należy zauważyć, że całe oświadczenie przedstawia dość odmienne zdanie od tego, które Lucas wyraził w ostatnim wywiadzie. Czy reżyser faktycznie pożałował swojego żartu, czy sam Disney postanowił zainterweniować? Tego prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Pewne natomiast jest, że Ojciec Sagi żałuje sprzedaży Lucasfilm. I nie jest to raczej żal o sprzedanie marki Star Wars Disneyowi, ale o sprzedanie jej w ogóle.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.