Wydarzenia

Zmarł Jason Wingreen – głos Boby Fetta

Smutne wieści nadeszły z początkiem nowego roku. Zmarł Jason Wingreen – aktor będący głosem Boby Fetta w Gwiezdnych Wojnach: Imperium Kontratakuje. Jego głos stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych atrybutów słynnego łowcy nagród. 

Aktor w chwili śmierci miał 95 lat i zmarł w swoim domu w Los Angeles. Między innymi jego głos wpłynął na to, że bardzo poboczna i trzecioplanowa rola Fetta, urosła pośród fanów do rangi jednego z głównych czarnych charakterów sagi. 

Sam artysta nigdy nie wyolbrzymiał swojej roli w nadaniu postaci łowcy charakteru. Wingreen powiedział kiedyś:

Gdyby pozbyć się z mojej pracy przy Star Wars wszystkich powitań i pożegnań, to faktyczna robota skróciłaby się do 10 minut.

Należy także zaznaczyć, że wielu spośród dzisiejszych fanów sagi może nie zdawać sobie sprawy z tego, że Jason kiedykolwiek podkładał głos w Star Wars, ponieważ podczas „ulepszania” oryginalnej trylogii przez Georga Lucasa, głos Wingreena został zastąpiony głosem Temuera Morrisona – aktora grającego ojca Boby (Jango Fetta) w prequelach. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.