Gwiezdne Wojny - Historie

Co już wiemy o „Rogue One”?

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy na dobre zagościły już w świadomości większości fanów świata wykreowanego przez G. Lucasa, emocje po filmie opadły, czas więc zastanowić się, co czeka nas jeszcze w tym roku.

Koniec 2016 r. to także kolejny film w świecie Star Wars, o podtytule Rogue One: A Star Wars Story. Za reżyserię odpowiedzialny jest Gareth Edwards, a muzykę do filmu skomponuje Alexandre Desplat. Tyle wiadomo na pewno, ale czy to wszystko? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące filmu.

star-wars-rogue-one-movie-cast-image.jpg

O CZYM OPOWIADA?

Wstępny zarys fabularny znamy dzięki wpisowi z oficjalnego twittera Star Wars:

Bez tytułu

Grupa bojowników ruchu oporu jednoczy się w śmiałej misji, której celem jest kradzież planów Gwiazdy Śmierci.

Tyle wiadomo z wpisów, jednakże kolejnym źródłem wiedzy na temat filmu może być pokaz oficjalnego trailera, który miał miejsce podczas Star Wars Celebration, w kwietniu zeszłego roku. Trailer nie jest jeszcze oficjalnie dostępny, lecz pewne grono uczestników imprezy mogło go obejrzeć i wyciągnąć odpowiednie wnioski:

  • Sam trailer powstał jeszcze na długo przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, a za jego produkcję jest odpowiedzialne ILM (Industrial Light & Magic – wytwórnia filmowa będąca częścią Lucasfilm, odpowiedzialna za tworzenie efektów specjalnych w Gwiezdnych Wojnach).
  • Narrację w trailerze przejmuje głos Obi-Wana, mówiący: „For over a thousand of generations the Jedi Knights were the guardians of peace and justice in the Old Republic. Before the Dark Times. Before the Empire.” („Przez ponad tysiąc pokoleń Rycerze Jedi byli strażnikami pokoju i sprawiedliwości  w Starej Republice. Przed mrocznymi czasami. Przed Imperium.”).
  • Ukazana jest scena umiejscowiona na mocno zalesionej planecie, na której niebie widoczna jest wyraźnie Gwiazda Śmierci.
  • Ostatnie dźwięki, jakie można usłyszeć podczas trailera, to odgłosy krzyków dobywające się z komunikatora.

Akcja Rogue One umiejscowiona jest między III Epizodem (Zemsta Sithów) a IV Epizodem (Nowa Nadzieja) sagi. Historia opowiedziana we wszystkich częściach antologii, którą rozpocznie Rogue One, będzie skupiała się na wydarzeniach odbiegających nieco od głównego nurtu fabularnego, zaś sam Rogue One umiejscowiony będzie dokładnie w tym samym czasie, co telewizyjny serial Star Wars: Rebelianci.

W sieci krążą także plotki o tym, że w filmie może pojawić się sam Darth Vader, jednak nie będzie on odgrywał roli głównego antagonisty, lecz „szarej eminencji”, czy raczej „lalkarza”.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ?

Produkcja z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie sklasyfikowana jako film wojenny. Tu z pomocą znów przychodzi wspomniany wcześniej pokaz, na którym zaprezentowano także kilka rysunków koncepcyjnych:

  • Widoczne były postaci odziane w (najprawdopodobniej) wojskowy ekwipunek, wysiadające z 2-3 statków, wyglądających na transportowce, jednak nie przypominających niczego, co znamy z którejkolwiek części sagi.
  • Styl ekwipunku nie wskazywał na to, by byli to żołnierze Imperium. Najprawdopodobniej ruch oporu, lub inna formacja.

maxresdefault

Jak mówi Gareth Edwards, twórcy chcą, by film był jak najbardziej realistyczny i prawdziwy. Ci „dobrzy” nie zawsze będą dobrzy, a ci „źli” nie zawsze będą źli. Wszystko będzie opierało się bardziej na odcieniach szarości.

Do grudnia tego roku na pewno pojawi się jeszcze całe mnóstwo materiałów dotyczących Rogue One. Wedle zapewnień twórców, film będzie czymś, czego w świecie Gwiezdnych Wojen do tej pory nie doświadczyliśmy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.