Gwiezdne Wojny - Historie

Co z tym szmuglerem? Czyli Antologia Hana Solo

Ledwie mogliście przeczytać o tym, co wiemy już o Rogue One, a teraz Antologia Hana Solo dostała swoje małe przecieki. Wiemy już, kiedy będą miały miejsce wydarzenia przedstawiające kawałek z życia sławnego szmuglera. 

Scenarzystą Antologii opowiadającej o Solo jest Lawrence Kasdan – twórca scenariusza do Imperium Kontratakuje oraz Powrotu Jedi. Choć do premiery pierwszego filmu jeszcze 2 lata, Kasdan uchylił rąbka tajemnicy na temat czasu, w jakim będzie osadzona fabuła, podczas rozmowy z J.J. Abramsem na Director’s Guild of America:

Ten film nie będzie czymś w stylu: „zobaczcie, tutaj Han się urodził i wychował”. Wydaje mi się, że osadzimy akcję około 10 lat przed Nową Nadzieją – może odrobinę wcześniej, ale tego dowiecie się wkrótce. Kurosawa pewnego razu powiedział, że to bohaterowie podlegają ciągłym zmianom, podczas gdy złoczyńcy są niezmienni, a Harrison udowodnił w Przebudzeniu Mocy, że jego postać do końca nie była pewna kim jest i co reprezentuje.

– mówi Kasdan.

Poniżej znajdziecie pełen wywiad Kasdena i JJ. Abramsa:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=VlrfnT5KNGc&w=720&h=405]

Należy zaznaczyć, że scenarzysta nie bez powodu wspomniał o Akirze Kurosawie, gdyż do jego filmu pod tytułem Ukryta Forteca, George Lucas nawiązał w Gwiezdnych Wojnach.

Umiejscowienie fabuły w takim okresie daje nadzieję na to, że film ukaże historię przemytnika z nieco odmiennej perspektywy, niż ta, którą znamy już z oryginalnej trylogii, czy Przebudzenia Mocy

Premiera filmu o Hanie solo przewidziana jest na 25 maja 2018 r.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.