Filmy

Scenarzysta „Star Wars: Przebudzenia Mocy” o stworzeniu Rey i Finna

Chęć osadzenia nowych postaci – Rey, Finna i Kylo Rena – w centrum wydarzeń nowej trylogii, wymusiło na JJ. Abramsie oraz scenarzyście V, VI VII Epizodu – L. Kasdanie – sprawienie, by były one zajmujące i interesujące dla widza. Pod wieloma aspektami się to udało, a świadczyć mogą o tym wyniki sprzedaży biletów oraz bardzo pochlebne recenzje na temat najnowszej odsłony sagi, dominujące pośród krytyków. 

Rey i Finn bez kłopotu trafili w gusta wielu fanów, lecz stworzenie tych postaci nie było wcale tak łatwe. Lwią część produkcji filmu zajęło wykreowanie głównych bohaterów takich, jakimi są teraz i upewnienie się, że wyeliminowano wszystkie słabe strony, jakie tylko można było w profilach tychże postaci wyeliminować.

Michael Arndt, który pracował nad scenariuszem filmu jeszcze zanim Abrams i Kasdan wprowadzili swoje zmiany, uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, co działo się za kulisami produkcji:

Już na samym początku produkcji doszliśmy do wniosku, że chcemy, by kobieta – Rey – była złomiarzem. Zawsze dążyliśmy do tego, by była to totalnie wyalienowana postać, która na pierwszy rzut oka nie ma nic wspólnego z wydarzeniami dookoła, bo to właśnie ją czekać będzie najdłuższa podróż… A później zaczęliśmy zastanawiać się, kim powinien być mężczyzna. Pamiętam, jak rozmawialiśmy o piratach, wędrownych kupcach i tego typu postaciach, aż w końcu Larry [Kasdan] wkurzył się na nas wszystkich i powiedział „Macie klapki na oczach i nie myślicie szerzej! Czemu nie może być szturmowcem, który zdezerterował?”.

pobrane

Finn jest postacią niezwykle unikalną dla uniwersum wykreowanego w filmach. Jeszcze nigdy w historii Gwiezdnych Wojen nie było szturmowca, który został uczłowieczony, zdradził swoich towarzyszy i stanął po drugiej stronie barykady. Finn jako pirat, czy wędrowny kupiec, byłby zdecydowanie zbyt podobny do Hana Solo, a jak większość z Was pewnie zauważyła, VII Epizod i tak w bardzo wielu aspektach nawiązywał do oryginalnej trylogii.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że to właśnie Kasdan, a nie Abrams czy Arndt, zdecydował o tym, jaka historia będzie wiązała się z Finnem. Legendarny scenarzysta Gwiezdnych Wojen żegna się na dobre z marką, gdy tylko ukończy scenariusz do Antologii o młodym Hanie Solo, więc nie będzie miał już dalszego wpływu na historię tworzoną w przyszłych produkcjach. Wszystko pozostanie w rękach nowych, młodych scenarzystów, a nam, jako fanom, pozostaje mieć nadzieję, że będą oni w stanie godnie kontynuować dorobek tego uniwersum.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.