Saga Star Wars

Reżyser IX Epizodu „Gwiezdnych Wojen” chciałby nakręcić swój film… w kosmosie

Jakkolwiek kuriozalnie i nieprawdopodobnie brzmi ta informacja, Colin Trevorrow – reżyser odpowiedzialny za IX część gwiezdnej sagi – wyraził chęć nakręcenia ostatniej części w przestrzeni kosmicznej. 

Nowe filmy mają za zadanie przypomnieć nam o naszym dzieciństwie, o tym jak przed laty je postrzegaliśmy. Nie wyobrażam sobie kręcenia Gwiezdnych Wojen na czym innym niż taśmie filmowej, to w końcu produkcja ponadczasowa. Kiedyś spytałem, czy możliwe jest kręcenie filmu, a konkretnie Gwiezdnych Wojen, w prawdziwym kosmosie. Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi, ale to musi się w końcu stać!

– mówi Trevorrow na panelu podczas Sundance Film Festival.

Reżyser wydaje się być mocno przekonany do swojego pomysłu, który teoretycznie nie jest niewykonalny. Spory problem może jednak stanowić budżet, ponieważ koszty takiego przedsięwzięcia mogłyby przewyższyć lub znacznie przybliżyć się do zysków jakie przyniesie produkcja. 

Warto zauważyć również, że Trevorrow zamierza nakręcić film na tradycyjnej taśmie filmowej, tak jak miało to miejsce podczas produkcji Jurrasic World, nie zaś metodą cyfrową. Nie jest to spowodowane względami technicznymi, czy budżetowymi, a twórca tłumaczy to swoimi przekonaniami.

Mogę dać z siebie wszystko tylko, gdy będę kręcił ten ponadczasowy film starą metodą, nie cyfrowo. Powiedziałem sobie ‘przecież kiedyś nie mieli takiej techniki’ i tego będę się trzymał.

Pełne nagranie z panelu dyskusyjnego, w którym brał udział reżyser, znajdziecie poniżej (materiał w języku angielskim).

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=wr6NdyP4y-k&w=854&h=480]

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.