Filmy

Jak mogło wyglądać „Przebudzenie Mocy”? Na pewno dużo mroczniej

Minęło już sporo czasu od premiery Przebudzenia Mocy i wszyscy fani Gwiezdnych Wojen mieli już okazję, by dobrze, lub przynajmniej pobieżnie, poznać bohaterów i realia najnowszej odsłony sagi. Teraz, gdy Lucasfilm udostępnił fanom książkę poświęconą concept artom VII Epizodu, dane nam jest zobaczyć, jak mogła wyglądać produkcja i z jakich pomysłów nie skorzystano. 

Jakku / Planeta Wraków


Jakku było swoistym Tatooine Przebudzenia Mocy. Nie tylko z powodu bycia pustynną planetą, ale także jako pierwsze miejsce, gdzie spotykamy głównych bohaterów. Wygląd planety i panujące na niej warunki sprawiały, że miało się wrażenie, iż była ona czymś w rodzaju Czyśćca dla zagubionych dusz, miejsca nieco smutnego, ale nie sprawiającego wrażenia groźnego. 

Rysunki koncepcyjne pokazują jednak, że z początku planowano zupełnie odmienną wizję planety. Miała ona budzić grozę, być miejscem znacznie bardziej niebezpiecznym i mniej przypominającym Tatooine. 

jakku concept 1jakku concept 3jakku junk walkers

Rey i Finn


Nie tylko Jakku doczekało się znaczącego przemodelowania. Także Rey oraz Finn wyglądali zupełnie inaczej w wizjach twórców. Zmianie uległy nawet ich imiona, które pierwotnie brzmiały Kira i Sam.

kira and sam star wars

Ewidentnie widać, że Finn miał być niejako zastępstwem Hana Solo, z czego twórcy ostatecznie zrezygnowali. Zmianie uległ także kolor skóry bohatera. Zmiany w założeniach dotyczących Rey nie są tak uderzające, choć wciąż są widoczne. 

rey concept 1

rey concept 2

rey concept 3

BB-8


Nasz mały astromech także doczekał się wielu modyfikacji względem oryginału. Kształty wczesnego droida były nieco mniej sferyczne, niż te, które znamy z filmu. 

bb8 concept

Kylo Ren


Wygląd Kylo Rena wzbudzałby zdecydowanie więcej niepokoju, niż jego ostateczny wygląd. Maska Bena nie miała być tak prosta i obła, jak ta filmowa. 

kr concept 2

kr concept

Duch Anakina Skywalkera


W filmie miał także pojawić się duch mocy Anakina Skywalkera. Przed premierą sugerowało to m.in. pojawienie się Haydena Christensena na planie produkcji. Teraz wiemy, jak mógł wyglądać.

anakin tfa concept1

Najwyższy Porządek


Pamiętacie wielki plac, na którym zgromadzone były legiony Najwyższego Porządku, podczas uruchomienia „Gwiazdy Śmierci III”? Wstępnie wyobrażano go sobie tak, jak poniżej. Nie mam pojęcia, czemu zamiast ludzi były tam myśliwce tie, ale to chyba niewielki szkopuł. Autor rysunku opisuje jego tworzenie tak:

Wystarczyło wziąć stare, przedwojenne zdjęcia z Olimpiady w III Rzeszy, podmienić ludzi na myśliwce tie, trochę obróbki 3D i podmiana logo na flagach na imperialne.

Jak widać, efekt był godny podziwu. 

first order concept

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.