Wydarzenia

Zmarł Tony Dyson – konstruktor R2-D2

Ze smutkiem piszemy tę wiadomość, ponieważ świat Gwiezdnych Wojen pozbawiony został kolejnej legendy. W wieku 68 lat zmarł Tony Dyson – konstruktor naszego ukochanego astromecha, R2-D2. Z informacji podanych przez rodzinę wynika, że twórca zmarł we śnie, z przyczyn naturalnych. 

Tony, będący swego czasu właścicielem wytwórni zabawek, został zatrudniony przez Lucasfilm podczas prac nad Nową Nadzieją. Jego zadaniem było stworzenie astromecha R2-D2, na podstawie rysunków koncepcyjnych, przygotowanych wcześniej przez artystów. Konstruktor, w ciągu pięciu miesięcy, stworzył kilka egzemplarzy małego droida, z czego 2 przeznaczone były dla Kenny’ego Bakera, który operował nimi od środka, zaś reszta służyła do zdalnego sterowania. Modele wykorzystywane był w wielu sekwencjach filmowych wszystkich trzech części starej trylogii. 

W późniejszych latach Dyson utworzył Klub Budowniczych R2-D2, którego sukcesy po dziś dzień rodzą owoce. Dwóch członków klubu zostało zatrudnionych przez Lucasfilm do budowania droidów na potrzeby Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy.

tonydyson3

Ten uzdolniony konstruktor bez wątpienia wpłynął swoją pracą na kształt świata Star Wars, jaki znamy dziś. Dzięki niemu miliony fanów na całym świecie miało szansę poznać i pokochać zaradnego i przyjacielskiego astromecha. Ze smutkiem musimy pogodzić się z faktem, że odeszła od nas legenda. 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.