Książki i komiksy

Powstanie prequelowa powieść dla filmu „Rogue One: A Star Wars Story”

Przedwczoraj (18 marca), na obywającym się w Chicago konwencie C2E2, wydawnictwo Del Rey ogłosiło wydanie powieści powiązanej ze zbliżającym się filmem Rogue One: A Star Wars Story. Wydawca zamieścił także stosowny wpis na Twitterze:

Bez tytułu

Książka poruszać ma wątki dziejące się przed wydarzeniami z filmu Rogue One, a więc odgrywać będzie rolę swoistego wprowadzenia do wydarzeń ze srebrnego ekranu. Powieść nosi podtytuł Star Wars: Catalyst. Nie ma jak na razie żadnych informacji na temat autora, bądź daty premiery noweli, lecz na oficjalnym koncie Star Wars na Twitterze, potwierdzono, że ukaże się ona wraz z końcem roku. Fani muszą także uzbroić się w cierpliwość, oczekując chociażby na okładkę książki, która także nie jest jeszcze gotowa.

Bez tytułu

Premiera filmu Rogue One: A Star Wars Story zapowiedziana jest na 15 grudnia tego roku, można więc spodziewać się, że książka ujrzy światło dzienne jeszcze przed pojawieniem się filmu na ekranach kin. Są to jednak na ten moment jedynie spekulacje.

Na C2E2 zapowiedziano także ukazanie się serii komiksów związanych z ww. filmem, lecz informacje są w tej chwili jeszcze bardziej skąpe, niż w przypadku powieści.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.