Saga Star Wars

Ewan McGregor znów opowiada o swojej roli w „Przebudzeniu Mocy”

Jednym z najbardziej interesujących easter eggów (przy okazji – Wesołych Świąt!), jakie pojawiły się w Przebudzeniu Mocy, był Obi-Wan Kenobi, przemawiający do Rey podczas jej wizji w Zamku Maz Kanaty. Słowa mistrza Jedi brzmiały: „Rey, to twoje pierwsze kroki”.

Jak część z Was zapewne wie, głos Obi-Wana uzyskany został dzięki nałożeniu na siebie linii nagranej przez Ewana McGregora oraz wyciętych słów Aleca Guinessa (Kenobi w oryginalnej trylogii). McGregor udzielił niedawno wywiadu, w którym zagłębił się nieco w szczegóły powstania słynnego już zdania. Wszystko zaczęło się od telefonu od J.J. Abramsa

Zadzwonił do mnie praktycznie na ostatnią chwilę, dosłownie na kilka tygodni przed premierą filmu. Powiedział mi, że chce, abym był w jakiś sposób częścią tej produkcji. Odpowiedziałem mu wtedy, że czekałem na ten telefon bardzo długo.

Aktor opowiedział także, jak ponownie wczuł się w swoją krótką rolę:

Oczywiście, że to była bardzo specyficzna sytuacja. Minęły lata [2005 r. – Zemsta Sithów – przyp. red.] odkąd ostatni raz odgrywałem rolę Obi’ego. Zacząłem więc oglądać siebie, żeby przypomnieć sobie ten charakterystyczny akcent oraz styl wypowiedzi. Pomyślałem jednak, że skoro ostatnim razem uczyłem się na bazie tekstów Aleca Guinessa, to powinien zrobić to samo i tym razem. Nie próbowałem zatem brzmieć jak Obi-Wan z prequeli, ale jak Obi-Wan starej trylogii.

Kilka tygodni po nagraniu Ewan w końcu mógł ocenić swoją pracę:

Wszedłem do środka; nie było wielu ludzi, bo seans leciał w środku dnia pracy… J.J. dotarł do serca i duszy tego, co kochaliśmy w Gwiezdnych Wojnach jako dzieci. Napawa mnie dumą, że mogę być częścią tego wszystkiego, w ten, czy inny sposób.

Pełny wywiad z aktorem możecie przeczytać tutaj (tekst w języku angielskim).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.