Gwiezdne Wojny - Historie

Poprawki do “Łotra Jeden” znacznie poważniejsze, niż wstępnie przypuszczano

Pod koniec maja pisaliśmy o sporym problemie Garetha Edwardsa – reżysera Rogue One: A Star Wars Story – którego dotychczasowa praca nad spin-offem nie została ciepło przyjęta przez przedstawicieli wytwórni Disney. Dziś okazuje się, że kłopoty reżysera są znacznie większe, niż wstępnie zakładano.

Portal Making Star Wars pisze o następujących problemach twórców i wynikających z nich zmianach organizacyjnych:

  • J.J. Abrams (reż. Przebudzenia Mocy) ma zająć się nadzorowaniem prac Edwardsa nad filmem.
  • Gareth Edwards reżyseruje poprawki osobiście, ale tym razem z pomocą partnera – Christophera McQuarrie’ego.
  • McQuarrie, który jest także autorem ostatnich zmian w scenariuszu Łotra, będzie skupiał się na tym, by ekipa filmowa wprowadziła je wszystkie wedle jego wizji.
  • Jak dowiedzieli się redaktorzy serwisu, zmiany do scenariusza naniesione były jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć do filmu, jednak Edwards nie wprowadził ich umyślnie (spowodowane miało to być naciskiem, jaki Disney kładł na terminy, oraz faktem, że koncern w ostatniej chwili obciął budżet dla filmu i reżyser nie był w stanie stworzyć spójnego obrazu, zawierając jednocześnie poprawki McQuarrie’ego).
  • Wznowione prace obejmą odtworzenie 32 scenografii.
  • Ponownie nakręcone ma zostać około 40% filmu.
  • Ekipa będzie pracować 6 dni w tygodniu, przez najbliższe 8 tygodni.

Jak możemy zauważyć, zmiany i poziom reorganizacji prac nad filmem, są spore. Czas na pewne dokrętki zawsze jest planowany, gdy tworzony jest film, jednak takiej skali poprawek raczej nikt nie przewidział.

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Disneyowi bardzo zależy na tym, by Łotr Jeden był produkcją na najwyższym poziomie, z drugiej jednak strony, jeśli producentom tak zależy na dobrym wykonaniu, powinni oni dołożyć wszelkich starań, by ekipie filmowej nie zabrakło czasu i pieniędzy na wykonanie zadania. Z oszczędności, jaką chciano uzyskać kosztem filmu, wyniknie teraz przekroczenie pierwotnego budżetu.

Pozostaje teraz czekać na wyniki prac. Mimo wszystko, powinniśmy cieszyć się, że twórcy poważnie podchodzą do zadania, jakiego się podjęli, i starają się dostarczyć nam produkcję na najwyższym, “gwiezdnowojennym” poziomie.

Póki co, nie ma zagrożenia przesunięcia premiery filmu, ustalonej na 15 grudnia 2016 roku.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.