Gwiezdne Wojny - Historie

„Łotr 1” – jak w filmie nagrywane są sekwencje lotu X-wingów?

Pod koniec zeszłego roku, filmowcy odpowiedzialni za nagrywanie filmu Łotr 1, stworzyli sekwencje lotu myśliwców X-wing, wykorzystując technikę nagrywania nieznaną do tej pory żadnej ekipie, która zajmowała się kręceniem filmów w świecie Star Wars. Technika ta wyznaczyć ma nowe trendy w nagrywaniu lotów kosmicznych oraz ogółem sekwencji lotu. Co jest w niej niezwykłego?

Niedługo przed Świętami Bożego Narodzenia, gdy wszyscy z mniejszym bądź większym zachwytem oglądali Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy, filmowcy od Łotra nagrywali sceny lotu myśliwców. Wykorzystali przy tym częściwo pomysł ekipy VII Epizodu, która podczas nagrywania scen skoku w nadprzestrzeń Sokoła Millennium, postawiła przed kokpitem ekran, symulujący „rozciągające się” gwiazdy. Nie użyto w tych scenach ani grama efektów CGI. Co zatem innowacyjnego zrobili panowie od Rogue One? Ustawili oni potężny ekran (jego wysokość opisywana jest na 40 stóp – nieco ponad 12 metrów), dookoła modelu myśliwca w skali 1:1, mający wyświetlać na przemian obrazy kosmosu i zachmurzonego nieba, w ten sposób nagrywając sceny z lecącym myśliwcem. Ekran otaczał model statku w obrębie 360° i sprawnie symulował kosmiczne oraz atmosferyczne środowisko. Cały proces był efektem wielu miesięcy żmudnego nagrywania nocnego i dziennego nieba, w różnych miejscach świata.

Ze względu na to, że zwykły tekst nigdy w pełni nie odda skali i innowacyjności takiego przedsięwzięcia, warto obejrzeć poniższy materiał filmowy, opisujący prace nad filmem Niepamięć z 2013 roku, w którym zastosowano bardzo podobną technikę nagrywania sekwencji w wierzy komunikacyjnej, na której mieszkał główny bohater.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=eyHwDizJ-xE&w=770&h=453]

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.