Gwiezdne Wojny - Historie

Więcej rewelacji na temat „Łotra 1” – James Earl Jones ponownie przeczyta kwestie Vadera

Raptem przedwczoraj pisaliśmy o świeżych informacjach na temat Łotra 1, opublikowanych przez czasopismo Entertainment Weekly – w tym o najważniejszej, czyli roli Dartha Vadera w tworzonym właśnie spin-offie. Dziś, ponownie dzięki redaktorom EW, mamy okazję poznać szczegóły postaci Lorda Sithów w filmie.

Z wywiadu udzielonego przez dyrektorkę Lucasfilm – Kathleen Kennedy – dla czasopisma, dowiadujemy się m.in.:

  • 85-letni James Earl Jones ponownie wcieli się w głos ikonicznego Dartha Vadera.
  • Rola Lorda Sithów w filmie ograniczona będzie do kilku scen. Jak mówi Kathleen: „Darth Vader będzie ukazywał się na ekranie chwilowo, za to w krytycznych dla fabuły momentach”.
  • Vader pozostanie drugoplanowym graczem w galaktycznej polityce.
  • Kennedy opisała Vadera, jako postać, która „pojawi się tylko tam, gdzie musi być”.

Z innych interesujących rzeczy, dowiadujemy się, że Vader nie jest postacią powszechnie znaną, ani pośród członków Rebelii, ani w samym Imperium. Twórcy porównują go do czegoś w rodzaju krążącej legendy. Jak mówi reżyser – Gareth Edwards:

Pośród Rebeliantów temat Lorda Vadera jest raczej pomijany. W Imperium powszechna jest znajomość postaci i wiedza o jej istnieniu, ale niewiele więcej. Wszędzie za to panuje wszechogarniające uczucie, że Imperium, gdzieś tam, ma do dyspozycji Ciemną Stronę Mocy. I nie zawaha się jej użyć, gdy ktoś nadepnie mu na odcisk.

Sam reżyser przyznał się, że przeżył moment „fanboya”, gdy Mroczny Lord pojawił się w filmie w pełnej okazałości, w zapierającej dech w piersiach scenie. Czy można go winić za tak duże emocje? Naszym zdaniem – nie. 

Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie ukaże się w kinach 15 grudnia tego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.