Gwiezdne Wojny - Historie

Co nowego wiemy o „Rogue One”? [WIEŚCI Z PANELU #SWCE]

Pierwszy dzień najważniejszej w tym roku imprezy świata Star Wars za nami. Nie ma wątpliwości, że najistotniejszym punktem dzisiejszych atrakcji był panel dotyczący spin-offu Łotr Jeden: Gwiezdne Wojny – Historie. Czego nowego dowiedzieliśmy się podczas tych prelekcji?

Panel Łotra poprowadziła sama Gwendoline Christie (znana wielu z Was z roli Kapitan Phasmy z VII Epizodu Star Wars, lub Brienne z Tarthu w Grze o Tron). W rozmowach wzięli udział ludzie odpowiedzialni w LucasFilm za tworzenie filmu i całego nowego kanonu – m.in. Gareth Edwards (reżyser) i Kathleen Kennedy (dyrektor LucasFilm).

Na początku warto wspomnieć o nowym plakacie filmowym, który zaprezentowano podczas panelu, i który wszyscy uczestnicy imprezy mieli za darmo otrzymać przy wyjściu.

13626985_10154275024498419_5452333009391116125_n

Podczas dyskusji nie zabrakło także najważniejszych aktorów tworzonego spin-offu – Felicity Jones, Riza Ahmeda, Madsa Mikkelsena, Alana Tudyka, Diego Luny, czy Bena Mendelsohna. Wszyscy mówili krótko o swoich rolach w produkcji oraz opowiadali, kim są postacie, w które dane było im się wcielić. Od Alana dowiadujemy się, że grany przez niego były imperialny droid (K-2SO), to najlepszy i właściwie jedyny przyjaciel Kapitana Cassiana Andora (Diego Luna). Jak stwierdził Riz Ahmed, jego postać (Bodhi Rook), to imperialny pilot, który w pewnym momencie życia doszedł do wniosku, iż metody stosowane przez Imperium stoją w sprzeczności z jego naturą i postanowił dołączyć do Rebelii, by móc przeciwstawić się tym działaniom. 

Pozostała ekipa także opowiedziała co nieco na temat swoich bohaterów, jednak nie zdradzono żadnych istotnych informacji, o których byśmy już nie wiedzieli. Embargo na szczegóły jest na tym etapie całkowicie zrozumiałe, zaś sama Kathleen spoglądała na każdego srogim wzrokiem, gdy tylko aktorzy nieco zagalopowali się z ujawnianiem zbyt wielu faktów.

Wisienką na torcie był trailer filmu, wyświetlony widzom aż trzykrotnie podczas prelekcji. Nie jest to jednak typowy trailer, ponieważ przemieszano tu kadry z filmu i sceny samego jego nagrywania. Wszystko razem sprawia jednak dobre wrażenie i zdecydowanie rozpala wyobraźnię widza. Ponad 3-minutowe video możecie obejrzeć poniżej:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=b3CuvQQGLYs&w=476&h=268]

Jutro kolejny dzień #SWCE. Co nas czeka? Oby same dobre wieści!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.