Książki i komiksy

Timothy Zahn o przywróceniu do kanonu Admirała Thrawna

Wieści o tym, że Wielki Admirał Thrawn zostanie przywrócony do kanonu, zelektryzowały fanów jak mało co ostatnimi czasy. Wypadałoby jednak nieco bliżej przyjrzeć się postaci Admirała i temu, w jaki sposób będzie on ponownie wdrażany do kanonu Gwiezdnych Wojen. Wszelkie wątpliwości stara się rozwiać w krótkim Q&A, które zamieszczone zostało na oficjalnej stronie Star Wars, sam twórca Thrawna – Timothy Zahn. Przetłumaczyliśmy dla Was cały wywiad.


Q: Jakie to uczucie ponownie wracać do Thrawna?

Bardzo ekscytujące. Pisarz nigdy nie wie, która z pisanych przez niego postaci spodoba się czytelnikom. Było więc dla mnie niezwykłym wyróżnieniem, gdy okazało się, że Thrawn przypadł fanom tak bardzo do gustu i jego postać rozbudzała ich wyobraźnię przez ostatnie ćwierćwiecze.

Przez lata napisałem sporo książek i powieści, które skupiały się na jego postaci, ale dzięki tej książce odwiedzę okres w jego życiu, którego do tej pory nie miałem okazji eksplorować.

W pisaniu postaci Thrawna podoba mi się to, że muszę do pewnego stopnia bawić się strategiami i taktykami. Przy odrobinie szczęścia, wyciągnie on kilka taktycznych asów z rękawa, które spodobają się fanom.

Q: Widziałeś już ekskluzywne odcinki serialu Star Wars: Rebelianci. Jak czułeś się, widząc Admirała po raz pierwszy na ekranie?

Gdy odwiedziłem Lucasfilm, widziałem tylko pojedynczą scenę pewnego odcinka, w którym pojawia się on po raz pierwszy. Ale nawet ten krótki urywek był wspaniały i odrobinę surrealistyczny. Autorzy nieczęsto widzą swoje kreacje ożywione i było to dla mnie niesamowite przeżycie, zobaczyć chodzącego i mówiącego Wielkiego Admirała Thrawna.

Q: Możesz nam zdradzić cokolwiek na temat historii i tego, czego fani mogą spodziewać się w książce?

Przedstawię kilka lat z życia Admirała, od pierwszego spotkania z Imperium, aż po sezon Rebeliantów, w którym się pojawia.

Q: Masz zamiar zawrzeć jakiekolwiek elementy z oryginalnych książek o Thrawnie w najnowszej książce?

Tak, wrzucę kilka motywów. Nic ekstrawaganckiego, jedynie kilka easter eggów, dla tych czytelników, którzy zaznajomieni są z moimi wcześniejszymi książkami.

Trzeba być ostrożnym z takimi rzeczami, bo nikt nie chce, by nowi czytelnicy zastanawiali się, co się właśnie dzieje, lub – co gorsza – mieli poczucie, że usłyszeli żart, którego nie rozumieją. Odniesienia, które mam zamiar zawrzeć, nie powinny sprawiać takiego problemu.

Q: Czy Thrawn będzie miał w jakikolwiek sposób do czynienia z załogą Ducha, albo z innymi bohaterami serialu Rebelianci?

Będzie kilka otarć ze znanymi postaciami. Musicie jednak poczekać i przekonać się, z którymi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.