Gwiezdne Wojny - Historie

Nowy odcinek „The Star Wars Show” – szczegóły dotyczące myśliwców U-Wing w „Rogue One”

Najnowszy odcinek The Star Wars Show ujawnił całkiem nowe ujęcie myśliwca U-Wing, który zadebiutuje w filmie Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie. Już wcześniej słyszeliśmy o tym, że nowa maszyna ma pojawić się w filmie, jednak dopiero teraz Matt Martin – członek ekipy odpowiedzialnej w Lucasfilm za film – podniósł kurtynę i szerzej wypowiedziano się o nowym myśliwcu w świecie Star Wars.

1

Pojazd ukazany jest na tle bazy Rebeliantów, na planecie Yavin 4. Dostrzec można lądowisko, na którym znajdują się myśliwce X-Wing, charakterystyczne dla tej planety gęste lasy, Świątynie Massassi oraz samego U-Winga unoszącego się nad płytą.

Twórcy opisują statek następująco:

Stworzony został, by dostarczyć rebelianckie oddziały w miejsce najcięższych walk i równie szybko je stamtąd ewakuować… Oraz zapewnić wsparcie z powietrza.

Wygląda więc na to, że statki te mają spełniać podobną rolę do transporterów LAAT, z których na szeroką skalę korzystała Republika, podczas Wojen Klonów.

u

Matt Martin zdradza także, że myśliwiec został ujawniony przypadkowo już w zeszłym roku, gdy opublikowano poniższy rysunek koncepcyjny na Star Wars Celebration Anaheim. Rysunek ukazuje grupę rebelianckich piechurów, desantujących się właśnie z U-Wingów. Pablo Hidalgo zdradził za to wcześniej, w jednym z odcinków The Star Wars Show, że nowo poznany bohater Rogue One – Bistain – jest strzelcem pokładowym na opisywanym pojeździe.

4

Wspomniany odcinek The Star Wars Show możecie obejrzeć poniżej (materiał w jęz. angielskim).

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=p8ExkYS_Uog&w=560&h=315]

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.