Gwiezdne Wojny - Historie

Nowy odcinek „The Star Wars Show” – szczegóły dotyczące myśliwców U-Wing w „Rogue One”

Najnowszy odcinek The Star Wars Show ujawnił całkiem nowe ujęcie myśliwca U-Wing, który zadebiutuje w filmie Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie. Już wcześniej słyszeliśmy o tym, że nowa maszyna ma pojawić się w filmie, jednak dopiero teraz Matt Martin – członek ekipy odpowiedzialnej w Lucasfilm za film – podniósł kurtynę i szerzej wypowiedziano się o nowym myśliwcu w świecie Star Wars.

1

Pojazd ukazany jest na tle bazy Rebeliantów, na planecie Yavin 4. Dostrzec można lądowisko, na którym znajdują się myśliwce X-Wing, charakterystyczne dla tej planety gęste lasy, Świątynie Massassi oraz samego U-Winga unoszącego się nad płytą.

Twórcy opisują statek następująco:

Stworzony został, by dostarczyć rebelianckie oddziały w miejsce najcięższych walk i równie szybko je stamtąd ewakuować… Oraz zapewnić wsparcie z powietrza.

Wygląda więc na to, że statki te mają spełniać podobną rolę do transporterów LAAT, z których na szeroką skalę korzystała Republika, podczas Wojen Klonów.

u

Matt Martin zdradza także, że myśliwiec został ujawniony przypadkowo już w zeszłym roku, gdy opublikowano poniższy rysunek koncepcyjny na Star Wars Celebration Anaheim. Rysunek ukazuje grupę rebelianckich piechurów, desantujących się właśnie z U-Wingów. Pablo Hidalgo zdradził za to wcześniej, w jednym z odcinków The Star Wars Show, że nowo poznany bohater Rogue One – Bistain – jest strzelcem pokładowym na opisywanym pojeździe.

4

Wspomniany odcinek The Star Wars Show możecie obejrzeć poniżej (materiał w jęz. angielskim).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.