Filmy

John Williams zaczyna tworzyć muzykę do VIII Epizodu Star Wars

Kilka dni temu (13.08.2016) miał miejsce koncert w Tanglewood, podczas którego John Williams dyrygował orkiestrą Boston Pops. Część koncertu poświęcona została motywom z Gwiezdnych Wojen. Co jednak istotniejsze, mistrz Williams zdradził publiczności kilka słów na temat jego pracy nad VIII Epizodem Star Wars.

Kompozytor poinformował, że w ciągu najbliższych kilku tygodni rozpocznie pracę nad muzyką do kolejnej części gwiezdnej sagi. Zrobi to, gdy tylko obejrzy nieobrobiony jeszcze materiał z VIII części. Jak sam stwierdził, gra aktorska Daisy Ridley, jako Rey, tak bardzo go urzekła, że nie wyobraża sobie, by ktoś inny mógł tworzyć muzykę do scen związanych z bohaterką.

To dość niespotykane, by kompozytor układał muzykę do filmu na tak wczesnym etapie jego produkcji. Być może LucasFilm ma jeszcze jakieś plany względem ścieżki dźwiękowej? Tego dowiemy się zapewne z czasem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.