Gwiezdne Wojny - Historie

Duża porcja wieści o „Łotrze 1”

Ostatnie dni przyniosły nam kilka nowych informacji na temat Łotra 1. Część z nich to potwierdzenia tego, czego domyślali się już fani, zaś inne to wieści pośrednio powiązane z produkcją spin-offu. Najważniejsze jednak, że wszystkie razem dają nam lepszy pogląd na całokształt produkcji filmowej.

Jak przyznał Gareth Edwards, tytuł Łotr 1 jest efektem wspólnego wysiłku ekipy Lucasfilm, która starała się wymyślić tytuł odpowiedni dla spin-offu w świecie Star Wars, mający jednocześnie wiele znaczeń i możliwości interpretacji.

Wizualne inspiracje dla filmu reżyser zaczerpnął w pewnym stopniu z filmu Babel (reżyserii Alejandro G. Iñárritu). Przede wszystkim jednak, czerpano garściami z oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen, ze szczególnym naciskiem na sceny, w których przedstawieni są członkowie imperialnej armii. Co więcej, zadbano o to, by Darth Vader w każdej scenie Łotra sprawiał wrażenie wyższego o co najmniej pół głowy od swoich rozmówców. Wzorem oryginalnej trylogii, Lord Sithów ma wzbudzać respekt nie tylko swoim autorytetem i strojem, ale także wzrostem.

014415447788006523

Okazuje się, że pancerze szturmowców śmierci inspirowane są rysunkami koncepcyjnymi Ralpha McQuarriego (autora rysunków koncepcyjnych do oryginalnej trylogii).

949600202c64400

Ian McDiarmid (Imperator Palpatine) zaprzeczył, jakoby miał grać w Łotrze. Stwierdził, że Darth Vader w spin-offie wystarczy w zupełności.

Dave Filoni – człowiek odpowiedzialny za serię Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów oraz Star Wars Rebelianci – cieszy się, że film podejmuje wątek wojen klonów, m.in. wprowadzając postać Saw Gerrery. Filoni jest przekonany, że Forest Withaker świetnie poradzi sobie z rolą.

Saw_Gerrera

Warto wspomnieć także o Rizie Ahmedzie (Bodhi Rook), który stwierdził, że Łotr 1 będzie najbardziej napakowanym akcją filmem w uniwersum, który nie da widzom chwili wytchnienia.

Na koniec krótka anegdotka o tym, jak Gareth Edwards i Rian Johnson spierali się dla żartów, czyj film będzie lepszy. Gareth wyśmiewał Riana, twierdząc, że VIII Epizod będzie kalką Imperium Kontratakuje, zaś Johnson odbił piłeczkę twierdząc, że Łotr 1 to duchowy spadkobierca Przygody Wśród Ewoków. Po tej rozmowie Edwards powiesił dla żartu w swoim gabinecie plakat wspomnianego filmu. Gdy reżysera odwiedził George Lucas, ten modlił się, by Ojciec Gwiezdnych Wojen nie odebrał żartu, jako naśmiewania się z jego twórczości.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.