Gwiezdne Wojny - Historie

„Łotr 1” zmienia kompozytora ścieżki muzycznej

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku nie ma łatwo. Dzisiejszej nocy portal Hollywood Reporter poinformował, że powstający spin-off Łotr 1 zmienił kompozytora swojej ścieżki muzycznej. Do tej pory oficjalnym autorem muzyki do filmu był Alexander Desplat, teraz zajmie się nią Michael Giacchino.

Jak informuje HR, główną przyczyną takiej zmiany jest przesunięcie prac nad Łotrem, o których pisaliśmy kilka miesięcy temu. Z tego właśnie powodu przełożono także terminy nagrywania i komponowania muzyki, przez co nałożyły się one z innymi projektami Desplata. Kompozytor musiał  dlatego zrezygnować z pracy nad Rogue One. Przedstawiciele Disney i Lucasfilm od razu zwrócili się do Giacchino, z którym już kilkukrotnie wcześniej podejmowano współpracę.

Giacchino już niejednokrotnie komponował na zlecenie Disneya, miał nawet do czynienia z Gwiezdnymi Wojnami, tworząc muzykę Star Tours – starwars-owej atrakcji w parku Disneya.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.