Książki i komiksy

Pod koniec listopada premiera książki „Star Wars. Utracone Gwiazdy”

Jak informuje na swoim profilu wydawnictwo Uroboros, już 23 listopada tego roku swoją premierę będzie miał polski przekład książki Star Wars. Utracone Gwiazdy. Powieść będzie można zakupić także przedpremierowo, ponieważ już 9 listopada dostępna będzie w salonach Empik.

14542331_523281487868520_475555243557872290_o

Książka wydana zostanie w miękkiej okładce ze skrzydełkami, a za polski przekład odpowiedzialna jest Anna Hikiert (tłumaczyła ona m.in. Kompanię Zmierzch).

Poniżej znajdziecie oficjalny polski opis książki:

Nawiązanie do wydarzeń ukazanych w Powrocie Jedi, a zarazem wprowadzenie do najnowszej części gwiezdnowojennej sagi: Star Wars: Przebudzenia Mocy!

Osiem lat po upadku Starej Republiki Imperium Galaktyczne panuje w całej znanej galaktyce. Opór wobec Imperium został niemal całkowicie stłumiony. Jedynie kilku odważnych przywódców, takich jak Bail Organa z Alderaana, ma jeszcze odwagę otwarcie sprzeciwiać się Imperatorowi Palpatine’owi.

Po latach oporu wiele światów na obrzeżach Zewnętrznych Rubieży skapitulowało. Z podbojem każdej kolejnej planety Imperium jeszcze bardziej rośnie w siłę. Jego macki dosięgnęły wreszcie leżącej na Zewnętrznych Rubieżach planety Jelucan, na której młodego arystokratę Thane’a Kyrella i wieśniaczkę Cienę Ree łączy wspólne zamiłowanie do pilotażu. Gdy oboje dostają się do Akademii Imperialnej, są przekonani, że właśnie ziściły się ich najskrytsze marzenia. Kiedy jednak Thane na własne oczy doświadcza przerażających metod, które Imperium stosuje, by utrzymać w galaktyce rządy silnej ręki, zaczyna wątpić w słuszność własnych decyzji.

Zgorzkniały i pozbawiony złudzeń, dołącza do rosnącego stopniowo w siłę Sojuszu Rebeliantów… zmuszając Cienę do dokonania wyboru między lojalnością wobec Imperium a uczuciem do człowieka, którego znała od dziecka.

Czy stojący teraz po przeciwnych stronach barykady przyjaciele odnajdą sposób, by być razem? Czy ich wierność wobec przyświecających im celów poróżni ich, bezpowrotnie dzieląc galaktykę?

Podobne posty

4 komentarzy

  1. Ciekawy blog. Uwielbiam tu wracać ponieważ każdy twój wpis czytam z zainteresowaniem. Twoje notki czyta się lekko co sprawia że człowiek się nie męczy siedząc tutaj. Tak trzymaj.

  2. Fajnego masz bloga. Uwielbiam tu wracać bo wszystkie wpisy czytam z zainteresowaniem. Notki czyta się z przyjemnością co sprawia że człowiek się nie męczy siedząc tutaj. .

  3. Ciekawy masz ten blog. Kocham tu wracać ponieważ wszystkie wpisy czytam z wielkim zainteresowaniem. Twoje wpisy czyta się z przyjemnością co sprawia że człowiek się nie męczy siedząc tutaj. .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.