Gwiezdne Wojny - Historie

Michael Giacchino pracuje w pocie czoła nad muzyką dla „Rogue One”

Portal The Hollywood Reporter przeprowadził niedawno wywiad z nowym kompozytorem spin-offu Łotr 1Michaelem Giacchino (wcześniej był nim Alexandre Desplat, lecz musiał zrezygnować ze względu na napięty grafik). Artysta zdradził reporterom THR kilka faktów o swojej pracy nad muzyką.

Giacchino wspomina m.in. o stresie:

Praca jest nieco stresująca, ale sprawia też dużo radości.

Kompozytor podkreślił także, że z braku czasu musiał pracować nad utworami nawet we własne urodziny:

Nie chciałem iść do pracy tego dnia, ale musiałem, bo nasz grafik był tak bardzo napięty. Więc poszedłem, usiadłem, włączyłem ekran i zobaczyłem tych wszystkich biegających szturmowców. Pomyślałem sobie wtedy: „No dobra, to nie są takie najgorsze urodziny”.

Praca nad ścieżką muzyczną dla filmu daje Giacchino pewną dozę swobody, jednak jest postać, której muzykę, zdaniem kompozytora, fani powinni jak najszybciej usłyszeć:

Kocham główną bohaterkę. Kocham Jyn i to, co z nią tam zrobili.

Kompozytora zdecydowanie czeka nie lada zadanie. Do tej pory muzykę do każdego filmu w świecie Star Wars tworzył nie kto inny, jak sam maestro John Williams. Przed młodym Michaelem wisi więc naprawdę wysoka poprzeczka:

John i ja poznaliśmy się jakiś czas temu i zawsze miał dla mnie świetne rady. Jest doskonałym nauczycielem, nawet gdy akurat nie uczy osobiście. Dorastałem słuchając jego muzyki – był dla mnie właśnie takim niebezpośrednim nauczycielem. Praca nad tym filmem przypomina mi, że to właśnie dzięki Star Wars jestem tu, gdzie jestem.

Wygląda na to, że łotrowa muzyka leży w dobrych rękach, jednak o faktycznej jakości utworów Michaela przekonamy się 15 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.