Saga Star Wars

Eddie Redmayne o swoim „fatalnie-zabawnym” przesłuchaniu do roli Kylo Rena

Już dwa lata temu Eddie Redmayne (Teoria Wszystkiego, Dziewczyna z Portretu) przyznał, że brał udział w przesłuchaniu do roli w VII Epizodzie Gwiezdnych Wojen. Aktor nie zdradził dotychczas, której z postaci miało owo przesłuchanie dotyczyć. Dziś okazuje się, że artysta starał się o rolę Kylo Rena, jednakże przesłuchanie nie poszło tak, jak mógłby tego chcieć Eddie.

Kiedy jeszcze przed premierą Przebudzenia Mocy w sieci pojawiły się wieści o przesłuchaniu Redmayne’a, fani podejrzewali, że starał się on o rolę Generała Hux’a, ze względu na charakterystyczny akcent aktora, który pasowałby do tej postaci. Teraz wiemy już, że chodziło o przywódcę Zakonu Ren. Co o samym przesłuchaniu mówi aktor?

Wchodzę więc po rolę Adama Drivera. Dali mi scenę ze Star Treka, albo coś z Dumy i Uprzedzenia. Bo to w końcu był jeden z tych ściśle tajnych filmów, którego szczegółów nie można było ujawniać. Więc dają mi skrypt z Dumy i Uprzedzenia, ale wtedy mówią jeszcze, że przesłuchanie dotyczy czarnego charakteru. Ja, jak to ja, zacząłem odgrywać ją jakimś niedorzecznym głosem.

Jeśli wydaje Wam się, że sytuacja już teraz jest zabawna, zmienicie zdanie, gdy dowiecie się, że aktor do swojej kwestii dodał jeszcze… oddech Dartha Vadera:

To był przezabawny moment. Przede wszystkim znalazłem się tam dzięki Ninie Gold, która przesłuchiwała mnie już w kilku castingach. Siedziała tam po drugiej stronie, a ja próbowałem coraz to innej wersji mojego „oddechu Vadera”. Po jakichś 10 próbach zapytała mnie w końcu: „Masz coś jeszcze?”, ja byłem w stanie powiedzieć tylko: „Nie…”.

Eddie Redmayne to świetny aktor i dał na to dowód niejednokrotnie. Wygląda jednak na to, że nawet najlepszym zdarza się duża, choć przynajmniej zabawna, wpadka.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.