Filmy

IX Epizod „Star Wars” będzie nakręcony na taśmie filmowej

Firma Kodak pochwaliła się niedawno, że jej brytyjski oddział uruchomi centrum wspierające procesowanie filmów nakręconych na taśmie filmowej 65 mm. Koncern wymieniał w swoim komunikacie produkcje, które objęte zostaną owym procesem, a wśród nich znalazł się IX Epizod Gwiezdnych Wojen.

Film reżyserii Colina Trevorrowa, choć nagrywany na tradycyjnej taśmie filmowej, skorzysta z bardzo nowoczesnej technologii nagrywania scen natywnych w rozdzielczości 10k. Dla porównania, Łotr 1 nagrywany jest w rozdzielczości 6k.

Trevorrow najwyraźniej chce wyznaczać nowe standardy w nagrywaniu filmów w świecie Star Wars. Reżyser parę miesięcy temu wspominał, że chciałby niektóre sceny swojego filmu nagrać w kosmosie. Czy cokolwiek wyjdzie z tego pomysłu, czy też pozostanie on w sferze marzeń – okaże się, gdy ruszą zdjęcia, które zaplanowane są na przełom 2017 i 2018 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.