Wydarzenia

Pomnik Hana Solo we Wrocławiu? Internauci mówią “tak” i zbierają podpisy!

Czy w Polsce może powstać pomnik bohatera Gwiezdnych Wojen? Jest to bardzo możliwe, a wszystko dzięki akcji internautów, którzy za pośrednictwem serwisu Avaaz.org zbierają podpisy pod taką właśnie petycją, skierowaną do Komisji Kultury i Nauki Rady Miejskiej Wrocławia.

Pomnik zasłużonego dla Rebelii szmuglera miałby powstać nieopodal wrocławskiego lotniska. Autorzy projektu motywują swój pomysł tym, że inne projekty zakładają budowę pomników osób, których i tak prawie nikt nie zna lub mają już swoje ulice i monumenty w innych miastach Polski. Czy pomysł będzie miał siłę przebicia? Wiele zależy od Was, ponieważ możecie dołączyć do głosowania i podpisać się pod petycją -> tutaj <-.

Nie jest to pierwszy raz, gdy na świecie ma powstać rzeźba poświęcona bohaterom świata Gwiezdnych Wojen. W ramach dekomunizacji w mieście Odessa (Ukraina) statuę z wizerunkiem Lenina postanowiono oddać w ręce rzeźbiarza, który przemodelował komunistycznego przywódcę na… Dartha Vadera. Można go podziwiać w mieście do dziś:

darthvader_4ab4c3263953052a0b421374b5b89e83-nbcnews-ux-2880-1000

Pomysł ustawienia pomnika bohatera Rebelii jest przynajmniej wart rozważenia. Ile miast na świecie może pochwalić patronatem tak zacnej i zasłużonej postaci?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.