Gwiezdne Wojny - Historie

Garść wieści z pokazu “R1” – film o Hanie Solo jak western, spin-offy reżyserowane przez kobietę i teaser spin-offu o Boba Fettcie

Wczoraj Disney organizował pokaz 20-minutowego urywka Łotra 1. Przy okazji wydarzenia i udzielanych wywiadów padło kilka interesujących informacji o innych produkcjach w uniwersum Gwiezdnych Wojen – wspomniano o spin-offie skupiającym się wokół Hana Solo i o planach co do wyboru reżysera następnych produkcji. Entertainment Weekly dotarło także do nieoficjalnych informacji na temat rzekomego teasera filmu o Boba Fettcie.

Na początku warto wspomnieć o wywiadzie, który Variety przeprowadziło z Kathleen Kennedy. Szefowa Lucasfilm została zapytana, jakiego klimatu można oczekiwać po powstającej Hantologii:

Film jest bliżej klimatów westernu. Braliśmy pod uwagę malowidła autorstwa [Frederica – przyp. red.] Remingtona i kolorystyka, która towarzyszy jego obrazom, definiuje ogólne wrażenie jakie będzie sprawiał spin-off.

Później Kennedy wspomina o tym, że Lucasfilm poszukuje kobiet, które byłyby przygotowane mentalnie i zawodowo do reżyserowania filmów sygnowanych tak potężną marką, jaką jest Star Wars:

Chcemy mieć pewność, że kobiety, które zatrudnimy jako reżyserów filmów w świecie Star Wars, będą nastawione na sukces. To gigantyczne przedsięwzięcia i nie można zabrać się za ich rozwijanie nie mając praktycznie żadnego doświadczenia.

Naprawdę chcemy zacząć skupiać się na ludziach, z którymi współpraca układałby się pomyślnie. Chcemy obserwować, co są w stanie zrobić, by piąć się w górę i podciągnąć ich wyżej, gdy nadejdzie dogodny moment.

Teraz kilka słów o informacjach, do których dotarło EW, mówiących o stworzeniu teasera filmu z Boba Fettem w roli głównej. Źródła te twierdzą, że spin-off został niemal zapowiedziany w 2015 roku:

Po wypuszczeniu nowego filmu, tęgie głowy skupiały się na odkrywaniu dalszych zakątków galaktyki. Pośród tytułów, które były rozważane, był film o Boba Fettcie, do którego reżyserii zatrudniono Josha Tranka. Reżyser niestety wycofał się, gdy jego reboot Fantastycznej Czwórki zaczął sprawiać zbyt wiele problemów. Było blisko do oficjalnej zapowiedzi – Lucasfilm przygotował nawet teaser, który miał zostać pokazany podczas Star Wars Celebration w 2015. Gdy Trank w ostatniej chwili zrezygnował, projekt wycofano.

Pojawia się teraz pytanie – czy film o łowcy nagród został zwyczajnie pogrzebany, czy po prostu opóźniony i zamrożony na jakiś czas? Jak wynika z wypowiedzi Kathleen Kennedy, decyzja w tym kontekście zostanie podjęta w 2017 roku:

Planujemy pochylić się nad kwestią w styczniu. Jesteśmy już po premierze Przebudzenia Mocy, będziemy po premierze Łotra 1 i skończyliśmy zdjęcia VIII Epizodu. Będziemy mieli dość czasu, by usiąść i przez chwilę zastanowić się, co robimy dalej, co będzie dla nas ekscytujące i jakie obszary chcemy na nowo odkryć.

Wygląda na to, że w Lucasfilm szukają możliwości rozwijania uniwersum w różnych kierunkach. Wszystko wskazuje jednak na to, że na więcej informacji trzeba będzie poczekać do Star Wars Celebration 2017.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.