Gwiezdne Wojny - Historie

Garść wieści z pokazu „R1” – film o Hanie Solo jak western, spin-offy reżyserowane przez kobietę i teaser spin-offu o Boba Fettcie

Wczoraj Disney organizował pokaz 20-minutowego urywka Łotra 1. Przy okazji wydarzenia i udzielanych wywiadów padło kilka interesujących informacji o innych produkcjach w uniwersum Gwiezdnych Wojen – wspomniano o spin-offie skupiającym się wokół Hana Solo i o planach co do wyboru reżysera następnych produkcji. Entertainment Weekly dotarło także do nieoficjalnych informacji na temat rzekomego teasera filmu o Boba Fettcie.

Na początku warto wspomnieć o wywiadzie, który Variety przeprowadziło z Kathleen Kennedy. Szefowa Lucasfilm została zapytana, jakiego klimatu można oczekiwać po powstającej Hantologii:

Film jest bliżej klimatów westernu. Braliśmy pod uwagę malowidła autorstwa [Frederica – przyp. red.] Remingtona i kolorystyka, która towarzyszy jego obrazom, definiuje ogólne wrażenie jakie będzie sprawiał spin-off.

Później Kennedy wspomina o tym, że Lucasfilm poszukuje kobiet, które byłyby przygotowane mentalnie i zawodowo do reżyserowania filmów sygnowanych tak potężną marką, jaką jest Star Wars:

Chcemy mieć pewność, że kobiety, które zatrudnimy jako reżyserów filmów w świecie Star Wars, będą nastawione na sukces. To gigantyczne przedsięwzięcia i nie można zabrać się za ich rozwijanie nie mając praktycznie żadnego doświadczenia.

Naprawdę chcemy zacząć skupiać się na ludziach, z którymi współpraca układałby się pomyślnie. Chcemy obserwować, co są w stanie zrobić, by piąć się w górę i podciągnąć ich wyżej, gdy nadejdzie dogodny moment.

Teraz kilka słów o informacjach, do których dotarło EW, mówiących o stworzeniu teasera filmu z Boba Fettem w roli głównej. Źródła te twierdzą, że spin-off został niemal zapowiedziany w 2015 roku:

Po wypuszczeniu nowego filmu, tęgie głowy skupiały się na odkrywaniu dalszych zakątków galaktyki. Pośród tytułów, które były rozważane, był film o Boba Fettcie, do którego reżyserii zatrudniono Josha Tranka. Reżyser niestety wycofał się, gdy jego reboot Fantastycznej Czwórki zaczął sprawiać zbyt wiele problemów. Było blisko do oficjalnej zapowiedzi – Lucasfilm przygotował nawet teaser, który miał zostać pokazany podczas Star Wars Celebration w 2015. Gdy Trank w ostatniej chwili zrezygnował, projekt wycofano.

Pojawia się teraz pytanie – czy film o łowcy nagród został zwyczajnie pogrzebany, czy po prostu opóźniony i zamrożony na jakiś czas? Jak wynika z wypowiedzi Kathleen Kennedy, decyzja w tym kontekście zostanie podjęta w 2017 roku:

Planujemy pochylić się nad kwestią w styczniu. Jesteśmy już po premierze Przebudzenia Mocy, będziemy po premierze Łotra 1 i skończyliśmy zdjęcia VIII Epizodu. Będziemy mieli dość czasu, by usiąść i przez chwilę zastanowić się, co robimy dalej, co będzie dla nas ekscytujące i jakie obszary chcemy na nowo odkryć.

Wygląda na to, że w Lucasfilm szukają możliwości rozwijania uniwersum w różnych kierunkach. Wszystko wskazuje jednak na to, że na więcej informacji trzeba będzie poczekać do Star Wars Celebration 2017.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.