Gwiezdne Wojny - HistoriePublicystyka

Easter Eggi, które pojawiły się w „Łotrze 1” [cz. 1]

Długo wyczekiwana premiera Łotra 1 w końcu nastąpiła. Od tego czasu wielu fanów będących już po seansie filmowym, wskazuje na coraz to nowsze Easter Eggi, które udało im się dostrzec. Trzeba przyznać, że smaczków jest całkiem sporo i odnoszą się do wielu aspektów uniwersum Star Wars. Listę dużej części z nich znajdziecie w artykule poniżej, lecz jeśli nie oglądaliście jeszcze filmu, powinniście rozważyć odłożenie lektury tego tekstu na później, ponieważ może zawierać pomniejsze spoilery.

Niebieskie mleko

blue_milk

Słynne niebieskie mleko, znane z domu wujostwa Luke’a Skywalkera, wydaje się być dużo powszechniejsze w odległej galaktyce – szczególnie wśród farmerów. Na początku Rogue One, gdy mała Jyn wbiega do domu w poszukiwaniu swoich rodziców, na stoliku stoi naczynie wypełnione płynem łudząco podobnym do niebieskiego mleka, którym w Nowej Nadziei raczy się Luke.

Yavin IV

leaving-on-a-jet-plane-from-yavin-4

Gdy Jyn zostaje uratowana przez rebeliantów, zabierają oni bohaterkę do swojej bazy, mieszczącej się na księżycu Yavin IV, znanym oczywiście z Nowej Nadziei – wtedy również znajdowała się tam siedziba Rebelii, ponieważ wydarzenia z Łotra osadzone są dosłownie na kilka dni przed tymi z IV Epizodu.

Rebeliancki obserwator

Rebel_Base_RogueOne

Kilkakrotnie podczas filmu ukazany zostaje rebeliancki obserwator na wieży, którego posterunek mieści przy bazie na Yavinie IV. Widok ten znany nam jest także z pierwszej części Oryginalnej Trylogii.

Ponda Baba i Evazan

tumblr_nomulwirgh1qc823io1_500

Pamiętacie tę dwójkę? To oni zaczepili Luke’a w kantynie na Tatooine i za sprawą Obi-Wana bardzo szybko tego pożałowali. W Łotrze 1 spotykamy ich na planecie Jedha, gdy Jyn, w towarzystwie Cassiana i K-2SO, przedziera się przez tłum w mieście. Po tym, jak bohaterka przypadkowo szturcha jednego z przechodniów, naszym oczom ukazuje się właśnie ów duet, który próbuje uprzykrzyć życie młodej rebeliantce, tak jak Luke’owi na Tatooine.

Saw Gerrera

601880-star-wars-rogue-one-nuevo-rumor-personajes-mads-mikkelsen-forest-whitaker

Z uwagi na to, że jest to istotna dla filmu postać, ciężko mówić tu o typowym Easter Eggu. Faktem jednak jest, że Sawa znamy już z serialu animowanego Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów, gdzie odegrał ważną rolę w epizodach ukazujących rebeliantów z Onderona walczących z Separatystami, a dowodzony przez niego ruch oporu szkolony był przez Anakina Skywalkera i Ahsokę Tano.

Mustafar

complex

Znana z Zemsty Sithów planeta, na której Vader stoczył fatalną w skutkach walkę z Obi-Wanem Kenobim, pojawia się także na krótko w Łotrze. Lord Sithów zbudował na planecie twierdzę, w której spędzał sporo czasu. Pojawia się ona w filmie, ponieważ leże Vadera odwiedza Dyrektor Krennic, by skonsultować z nim dalsze działania.

R2-D2 i C-3PO

r2-d2-c-3po-best-friends-wallpaper-5478-720x450

Słynne droidy pojawiają się dosłownie na kilka sekund, podczas sceny wylotu X-Wingów z rebelianckiej bazy na Yavinie IV.

Wielki Moff Tarkin

tarkin-vader

Nie trzeba chyba przypominać Wam obecnego w filmie Tarkina? Aktor, który go grał – Peter Cushing – niestety od dawna nie żyje, ale CGI potrafi dokonać dziś cudów.

Dowódcy Czerwonych i Złotych

tumblr_ngfwhkfxxz1sl21koo1_500

Podczas potężnej bitwy nad powierzchnią Scarif szpicę uderzenia prowadzą dowódcy eskadr Czerwonych i Złotych. W trakcie bitwy ukazywany jest bezpośredni rzut na kokpity dowódców, których w Nowej Nadziei zagrali Drewe Henley i Angus MacInnes. Aktorzy pojawili się w Łotrze 1, ponieważ wykorzystano nieużyte wcześniej sceny z Oryginalnej Trylogii i wpleciono je do nowego filmu.

Tantive IV i jego cenny ładunek

open-uri20150608-27674-1ly2wd_eb4b4064

Pod koniec filmu, gdy rebelianci rzutem na taśmę uciekają przed Vaderem na łamacza blokad Tantive IV, na pokładzie niewielkiego statku spotykamy kolejny wytwór nowoczesnego CGI – Księżniczkę Leię. Trzeba przyznać, że artyści wykonali kawał dobrej roboty przerabiając twarz aktorki, bo wyglądała ona zupełnie jak młoda Carrie Fisher, co z resztą przyznała sama aktorka, gdyż dane jej było obejrzeć film niedługo przed swoją śmiercią.

Star Wars: Rebelianci też mają swoje 5 minut

hera-syndulla

W Łotrze pojawiło się także kilka ciekawych odniesień do serialu animowanego. W bazie Rebelii na Yavinie słyszymy, jak przez interkom wywoływana jest Generał Syndulla – chodzi oczywiście o Herę Syndullę, co potwierdził członek Lucasfilm Story Group, Pablo Hidalgo. W tej samej bazie, w jednej ze scen widoczny jest również droid Chopper. Gdy rebeliancka flota przylatuje nad Scarif, pomiędzy okrętami zauważyć można Ducha – statek, którym bohaterowie serialu poruszają się po galaktyce. Sugeruje to, że brali oni udział w bitwie.

Podobne posty

4 komentarzy

  1. Z tego co czytałem, to faktycznie chodzi o Mustafar. Ale nie wiadomo, czy Syndulla to Hera, która awansowała, czy w końcu jej ojciec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.