Gwiezdne Wojny - Historie

Gareth Edwards o zakończeniu „Łotra 1”

Łotr 1 podbija kolejne kraje i na całym świecie zarobił już dla koncernu Disney prawie 430 mln USD. Nie jest jednak tajemnicą, że film pierwotnie miał mocno różnić się od swojej ostatecznej wersji, o czym świadczy analiza pierwszych trailerów napisana przez nas niedługo po premierze. Niedawno o tym jak miało wyglądać zakończenie spin-offu, wypowiedział się sam reżyser – Gareth Edwards.

Jak twierdzi Edwards, gdy początkowo pracowano nad scenariuszem, nie zakładano, że wszyscy bohaterowie zginą w ostatecznym starciu, lecz część z nich chciano oszczędzić, by film nie skończył się dla widzów zbyt gorzko. Z czasem jednak, wraz z postępem prac nad fabułą, scenarzyści i reżyser zaczęli dostrzegać, że oszczędzenie jakichkolwiek głównych bohaterów zaczyna mieć coraz mniej sensu dla całokształtu filmu i tego, co chcieli za jego pomocą opowiedzieć. W pewnym momencie postanowiono skontaktować się w tej sprawie z szefową Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Po rozmowie na temat zakończeń Kennedy dała zielone światło dla uśmiercenia wszystkich głównych bohaterów. Pozostała jednak jeszcze rozmowa z przedstawicielami Disneya, co wydawało się zadaniem trudniejszym, ponieważ koncern nie słynie w swoich produkcjach z uderzania w zbyt dramatyczne tony, a już tym bardziej nie lubi uśmiercać bohaterów swoich filmów. Reżyser jednak i w tym wypadku przekonał szefostwo do swoich pomysłów bez większej trudności i ostateczny kształt zakończenia został zatwierdzony.

Warto wspomnieć także o smaczkach dotyczących Rogue One. Dave Filoni potwierdził ostatnio na Twitterze, że generał Syndulla, której nazwisko wywoływane jest przez interkom w bazie Rebelii, to faktycznie Hera, a nie jej ojciec, Cham. Wygląda więc na to, że bohaterka serialu Rebelianci awansowała.

Poniżej możecie obejrzeć także kilka rysunków koncepcyjnych z Łotra, które znalazły się książce The Art of Rogue One: A Star Wars Story.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.