Gwiezdne Wojny - Historie

Poznaliśmy sceny, które dodano do „Łotra 1” po dokrętkach

Niedługo po premierze Łotra 1 pisaliśmy o scenach, które ukazane były w trailerach promocyjnych filmu, jednak ostatecznie się w nim nie pojawiły. Teraz dowiadujemy się, jakie fragmenty zostały dodane podczas opisywanych szeroko dokrętek dla Rogue One, mających miejsce kilka miesięcy przed premierą spin-offu.

Wszystko za sprawą wywiadu, który Yahoo! Movies przeprowadziło z ludźmi odpowiedzialnymi za edycję filmu – Johnem Gilroy’em, Colinem Goudiem i Jabezem Olssenem. Twórcy opowiedzieli o kilku interesujących zmianach, jakich dokonano.

Przede wszystkim okazało się, że dzięki nowym scenom mogliśmy lepiej zrozumieć bohaterów, którzy pojawili się w Łotrze, a co za tym idzie, ich wprowadzenie nabrało większego sensu. Dodatkową scenę dostał Cassian Andor, któremu dokręcono spotkanie z informatorem, mające miejsce niedługo po prologu filmowym. Bohdi Rook również doczekał się dodatkowych scen, m.in. tej w której bohater poszukuje Sawa Gerrery. Nie mogło także zabraknąć lepszego rozwinięcia postaci Jyn. Dostała ona chociażby fragment na planecie Wobani, gdzie przebywała w imperialnym obozie pracy i została z niego uwolniona przez rebeliantów.

Zmian nie uniknęła także potężna bitwa rozegrana na powierzchni i orbicie planety Scarif pod koniec filmu. Niestety edytorzy nie chcieli zdradzić w tej materii żadnych dodatkowych szczegółów.

Dowiedzieliśmy się także, że bardzo charakterystyczna scena z myśliwcem TIE została wykorzystana w kampanii promocyjnej, choć cała ekipa doskonale zdawała sobie w tamtym momencie sprawę, że nie pojawi się ona w ostatecznej wersji spin-offu. Spece od marketingu upodobali ją sobie na tyle, że postanowiono zaryzykować i mimo wszystko z niej skorzystać.

Poprawek i dokręconych w filmie scen było z całą pewnością więcej, niż nam zdradzono. Reszty, póki co, możemy się jedynie domyślać. Jakie są Wasze odczucia względem wprowadzonych poprawek? Było w filmie coś, co sami byście zmienili?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.