FilmySeriale

[PLOTKA] Convory i ich istotność dla fabuły VIII Epizodu

Plotka, a właściwie teoria na temat istot zwanych convorami, które kilkakrotnie mogliśmy spotkać w serialach animowanych Wojny Klonów i Rebelianci, wypłynęła z dobrze nam znanego serwisu MakingStarWars.net. Wedle tych domysłów, podobne do sów stworzenia mają odegrać bardzo ważną rolę w VIII Epizodzie.

Redaktor naczelny serwisu, Jason Ward, przeprowadził niedawno małe internetowe śledztwo na temat wspomnianych stworzeń. Było ono efektem wcześniejszych plotek o tak zwanych „Obrońcach Ahch-To”, których opis bardzo przypomina właśnie convory.

„Sowopodobne” stworzenia od dawna przewijały się w produkcjach Lucasfilmu – najpierw w serialu Wojny Klonów, później w Rebeliantach. Pojawiały się zawsze gdzieś na uboczu ważnych wydarzeń, w kilkusekundowych scenach. Kluczowym stwierdzeniem są tutaj właśnie „ważne wydarzenia”. Convory ukazywały się niemal zawsze, gdy w serialach działy się istotne dla fabuły rzeczy, przede wszystkim zdarzenia związane z Jedi lub innymi użytkownikami Mocy. W serialu Star Wars: Rebelianci widzimy je m.in. zaraz po walce Ahsoki z Darthem Vaderem, a jednego z nich dostrzec można na ramieniu Tajemniczego Bendu, gdy ten spotkał się z Kananem i Maulem.

convoree_5e3bd2fc

Obecność convorów podczas istotnych dla dziejów galaktyki zdarzeń może sugerować, że stworzenia te są swego rodzaju świadkami historii i żywymi bankami informacji, które zbierają całą wiedzę i wspomnienia. Niewykluczone, że ptaki te są kolejnym sposobem Zakonu Jedi na zachowanie swego dziedzictwa, konsekwentnie niszczonego przez niemal 20 lat panowania Imperium (zniszczenie świątyń Zakonu, kryształów kyber, etc.). Opis stworzeń, które pojawią się na planecie Ahch-To oraz wszystko co wiemy o convorach, sugerują, że to właśnie te istoty są obrońcami świątyni, nieopodal której na końcu Przebudzenia Mocy Rey znalazła Luke’a Skywalkera. Niewykluczone, że Luke udał się tam, by zdobyć potrzebną wiedzę, mającą pomóc mu w odbudowie Zakonu.

Pojawia się nawet teoria, że zwierzęta te są wcieleniem zmarłych użytkowników Mocy. Sugeruje to kolorystyka upierzenia, która w wielu wypadkach przypomina charakterystyczne kolory towarzyszące pewnym postaciom. Chociażby convor widoczny w tytule naszego artykułu przywodzi swoimi kolorami na myśl Córkę, znaną nam z serii odcinków serialu Wojny Klonów, gdzie Anakin, Obi-Wan i Ahsoka trafili na planetę zamieszkaną przez Ojca, Syna i właśnie Córkę, będących wcieleniami Mocy.

convordaughter-850x511

Należy pamiętać, że powyższy tekst to jedynie domniemanie na podstawie pewnych przesłanek, może się więc okazać, że jest bzdurą. Jeśli jednak teoria ta by się sprawdziła, byłoby to jedno z najsprytniejszych posunięć scenarzystów od czasu pojawienia się duchów Mocy, które pozwoliły zachować cząstkę świadomości zmarłych członków Zakonu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.