Wydarzenia

W Los Angeles powstanie ufundowane przez G. Lucasa Muzeum Sztuki Narracyjnej

Po latach batalii i utrudnieniach rzucanych przez urzędników miejskich, ostatecznie udało się przyklepać budowę Muzeum Sztuki Narracyjnej w Los Angeles, które powstać ma z inicjatywy George’a Lucasa.

Oto oświadczenie, jakie Muzeum Lucasa opublikowało na Twitterze:

https://twitter.com/lucasmuseum/status/818982548122570753

Jak podaje strona internetowa Muzeum, reżyser ma przeznaczyć na jego budowę około 1 miliarda dolarów. Zatrudnionych przy budowie ma być około 1500 osób, zaś stałą pracę po otwarciu znajdzie tam 350 osób.

Sztuka narracyjna to wizualne opowiadanie historii. Obecna jest ona w niemal każdym dzisiejszym medium i kulturze, przybierając wiele różnych form. Na tym właśnie ma się skupić Muzeum. Z pewnością nie zabraknie tam wielu odniesień do Gwiezdnych Wojen, których rysunki koncepcyjne można nawet odnaleźć na stronie internetowej obiektu. Nie wolno nam także zapominać, że Star Wars wypełniło przecież znaczną część życia George’a Lucasa. Sprawia to, że obecność motywów tego uniwersum jest więcej niż pewna.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.