Gwiezdne Wojny - Historie

Co się stało z załogą Hammerheada z „Rogue One”?

Część z Was przeżywała z pewnością w myślach ostateczne starcie na planecie Scarif oraz na jej orbicie, gdy wyszliście z kinowego seansu Łotra 1. Nic dziwnego, bo potężna bitwa była wizualną wisienką na starwarsowym torcie, jaki zaserwowano nam w spin-offie. Jednym z przełomowych momentów bitwy było staranowanie imperialnych niszczycieli przez rebeliancką fregatę Hammerhead, dzięki czemu Jyn i Cassian mogli przesłać plany Gwiazdy Śmierci do floty Rebelii. Zastanawialiście się, co właściwie stało się z bohaterską załogą fregaty?

Takie pytanie zadali niedawno twórcom redaktorzy magazynu Entertainment Weekly. Okazuje się, że filmowcy mają odpowiedź na zagadkę nurtującą od premiery pewnych fanów. Od samego początku, gdy tylko powstał pomysł staranowania niszczycieli, filmowcy odpowiedzialni za obróbkę i efekty specjalne postawili sobie za zadanie ocalenie załogi, co też zrobili, wstawiając do filmu sceny, w których z fregaty wystrzeliwane są kapsuły ratunkowe jeszcze podczas taranowania imperialnych okrętów.

Niestety z pomysłu tego kazał zrezygnować reżyser filmu, Gareth Edwards, gdyż uznał, że scena wystrzeliwania kapsuł zanadto rozpraszałaby uwagę widowni, która miała całkowicie skupić się na fregacie i jej heroicznym wyczynie. Nie zniechęciło to jednak speców od montażu – sprawili, że wilk był syty i owca cała. Wycięto sceny wystrzeliwanych kapsuł ratunkowych, ale pozostawiono jedną, gdzie ukazana z bocznej perspektywy fregata ma otwarte i puste śluzy, w których powinny znajdować się kapsuły. Wygląda na to, że dzięki niewielkiej pomocy filmowych montażystów załoga uratowała się z Hammerheada.

Jeśli więc ta kwestia kiedykolwiek Was nurtowała, macie już odpowiedź i możecie zasnąć spokojnie. 😉

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.