Saga Star Wars

[PLOTKA] Disney rozmawia z pełnomocnikami Carrie Fisher o odtworzeniu aktorki za pomocą CGI?

Telewizja BBC wyemitowała niedawno program BBC Newsnight, w którymi opowiadano o postaciach Łotra 1 stworzonych za pomocą technologii CGI. Przywołano również kwestię Księżniczki Lei i przyszłości, jaką może dać jej technologia cyfrowa.

Portal Star Wars News Net wyciągnął z programu telewizyjnego poniższy cytat:

Choć można uważać to za nieprzyzwoity pośpiech, Disney negocjuje z pełnomocnikami zmarłej Fisher jej dalszą obecność w franczyzie. Jeśli wytwórnia dostanie zielone światło, Carrie Fisher dołączy do Petera Cushinga, który zeszłego miesiąca, 23 lata po swojej śmierci, zagrał w Łotrze 1 Wielkiego Moffa Tarkina. Z technologią wszystko staje się możliwe, ale czy jest pożądane?

Zgoda na odtworzenie Lei przez CGI z pewnością ułatwiłaby Disneyowi uporządkowanie kwestii scenariusza IX Epizodu. Koncern najprawdopodobniej nie jest zainteresowany zmienianiem napisanego już scenariusza IX części i chce stworzyć komputerową Leię, by uzupełnić pustkę, jaka została po śmierci Carrie. Jeśli jednak pełnomocnicy Fisher nie zgodzą się na wykorzystanie wizerunku aktorki, będzie to oznaczało poważne zmiany w scenariuszu nie tylko IX, ale prawdopodobnie nawet VIII Epizodu, mimo, że zdjęcia do niego zdążono nagrać już kilka miesięcy temu.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.