Gwiezdne Wojny - Historie

Darth Vader nie byłby tak genialny w „Łotrze”, gdyby nie poprawki

Łotr 1 uczynił kawał dobrej roboty, odwzorowując klimat oryginalnej trylogii Star Wars. Wpłynęła na to estetyka filmu, nietuzinkowość fabuły, ale przede wszystkim legendarne postacie, takie jak ubóstwiany przez fanów Darth Vader. Jednak tym o czym wie niewielu, jest fakt, że Mroczny Lord Sithów z początku miał być obecny na ekranie krócej i w mniej spektakularnym wydaniu.

Wszyscy doskonale pamiętamy końcową, wyciągniętą niemal z horroru scenę, w której Vader bez litości wybija rebeliantów, próbujących uciec z planami Gwiazdy Śmierci na łamacza blokad Księżniczki Lei. Moment ten dał Vaderowi w filmie potężną dawkę epickości i sprawił, że widzowie w kinie wbijali z wrażenia paznokcie w fotele.

Jak twierdzi edytor filmowy, John Gilroy, wspomniana sekwencja została dodana do filmu dopiero po poprawkach i dokrętkach, które miały miejsce na kilka miesięcy przed premierą:

Dodaliśmy tę scenę i był to fantastyczny ruch – moment, w którym Vader wchodzi na pokład okrętu i siecze rebeliantów jeden za drugim. Wymyśliliśmy to dopiero w trakcie poprawek.

Okazuje się, że w oryginalnej wersji filmu Jyn i Cassian przekazali fizyczną wersję planów Gwiazdy Śmierci osobiście Księżniczce Lei. Scenę z Darthem Vaderem dodano, by nadać jeszcze więcej dramatyzmu i dynamiki ostatnim momentom filmu.

Jak mówi Gilroy:

Uważam, że umieszczenie tego momentu w filmie było strzałem w dziesiątkę. Czymś co fani zdecydowanie chcieli zobaczyć.

Sądząc po opiniach większości widzów i krytyków, poprawki wprowadzone do spin-offu faktycznie się opłaciły i sprawiły, że pierwsza z gwiezdnowojennych antologii stała się produkcją, o której ciężko zapomnieć zaraz po wyjściu z kina.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.