Przeskocz do treści
Reklamy

Mark Hamill dostaje do rąk oryginalny miecz świetlny z „Powrotu Jedi”

Po wielu latach, od kiedy ostatnio miał okazję trzymać go w dłoniach, Mark Hamill dostał niedawno do rąk swój miecz świetlny z planu Gwiezdnych Wojen: Powrotu Jedi. Wszystko za sprawą programu Comic-Con HQ, którego teaser opublikował kanał GeekTyrant.

Aktor w pierwszym momencie przekonany był, że jest to po prostu dobra replika. Z błędu wyprowadził go jego rozmówca, który przyniósł legendarną broń w metalowej walizce.

Warty zanotowania jest także fakt, że jest to ten sam miecz, którego Alec Guinnes (Obi-Wan Kenobi) używał podczas zdjęć do Nowej Nadziei. Gdy Hamill dostał przedmiot, od razu zaczął przekładać go sprawnie z ręki do ręki i opowiadać o sposobie nagrywania scen z mieczami świetlnymi. Wedle aktora, klingę broni na planie stanowił bardzo giętki materiał, na który potem nakładano komputerowo laserowe ostrze. Zawsze gdy chciano nagrać scenę włączania miecza, osoba go dzierżąca musiała stać z nim nieruchomo, ponieważ technologia nie pozwalała wtedy na nałożenie efektu włączającego się ostrza na ruchomy przedmiot.

Oryginalny miecz Luke’a z Powrotu Jedi należy obecnie do prywatnego kolekcjonera. Zagadką w takiej sytuacji jest kwestia miecza, którego będzie używał Skywalker w powstającym VIII Epizodzie. Skoro miecz z zieloną klingą jest prywatną własnością, pozostają trzy opcje – wypożyczenie go na potrzeby filmu, stworzenie repliki, albo wykonanie całkiem nowej broni dla mistrza Jedi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerów lubi to: