Gwiezdne Wojny - Historie

„Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie” dołącza do klubu miliarderów!

Łotr 1 właśnie stał się trzecim z kolei filmem ze świata Star Wars, którego przychód wyniósł łącznie ponad miliard dolarów.

Według portalu Box Office Mojo film zarobił na świecie $1,011,301,563, przy czym od jego premiery mija dziś 40 dni. Spin-off jest już trzecią produkcją franczyzy, która przekroczyła magiczny próg miliarda, zaraz po Mrocznym Widmie (przekroczyło miliard dolarów po ponownym wypuszczeniu filmu w wersji 3D) oraz Przebudzeniu Mocy (osiągnęło pułap miliarda USD w 12 dni, ustanawiając tym samym rekord najszybciej zarabiającego filmu). Jako ciekawostkę można dodać, że Łotr jest jednym z czterech filmów 2016 roku, które zarobiły taką kwotę, a wszystkie nakręcone były przez wytwórnię Disney.

Pozostaje pytanie, czy Rogue One pójdzie dalej i zarobi jeszcze dość, by przekroczyć kwotę 1.1 miliarda dolarów? Szanse są na to raczej niewielkie, gdyż film miał już swoje 5 minut na największych światowych rynkach, a Chiny, które premiery doczekały dopiero niedawno, okazały się nie być zbyt podatnym gruntem dla gwiezdnowojennej franczyzy. Nie oznacza to jednak, że wynik jest zły. Ile filmów może pochwalić się miliardem na koncie i rzeszą fanów oraz krytyków filmowych, zachwalających je z każdej strony? Raczej niewiele. Pozostaje więc cieszyć się z potężnego sukcesu pierwszego spin-offu świata Star Wars i liczyć, że kolejne nie wypadną gorzej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.