Książki i komiksy

Zapowiedziano wydanie „Star Wars: Rebel Rising” – książka opowie historię Jyn Erso

Zapowiedziano wydanie powieści, której fabuła skupi się na historii głównej bohaterki filmu Łotr 1 – Jyn Erso. Star Wars: Rebel Rising opowie o czasach młodości Jyn i jej służby w rebelianckiej kompanii Sawa Gerrery.

img_6359

Przetłumaczony przez nas oficjalny opis książki możecie przeczytać poniżej:

„Gdy Jyn miała 5 lat, jej matka została zamordowana, a ojca zmuszono do pracy na rzecz Imperium. Jednak mimo utraty rodziców nie jest całkiem sama – Saw Gerrera, człowiek zdolny do największego ekstremizmu by przeciwstawić się tyranii Imperium, bierze Jyn pod swoje skrzydła i daje jej nie tylko dom, ale wszelkie umiejętności i środki potrzebne, by sama mogła stać się rebeliantką.

Jyn w pełni poświęca się sprawie i człowiekowi, który jej pomógł. Jednak walka u boku Sawa i jego ludzi niesie ze sobą ryzyko oraz pytanie jak daleko Jyn jest w stanie zabrnąć jako jeden z żołnierzy Sawa. Gdy młoda rebeliantka mierzy się z niewyobrażalną zdradą, która niszczy jej świat, Jyn będzie musiała wziąć się w garść i zastanowić nad tym, w co tak naprawdę wierzy… I komu może jeszcze zaufać.”

Wygląda na to, że książka rozwinie wspomniany w filmie wątek opuszczenia młodej Jyn przez Sawa. Najprawdopodobniej wyjaśni także, dlaczego bohaterka była z początku tak nieufna względem obcych – w szczególności rebeliantów.

Powieść napisana zostanie przez Beth Revis, zaś wydanie planowane jest na 2 maja 2017 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.