Książki i komiksy

Zapowiedziano wydanie „Star Wars: Rebel Rising” – książka opowie historię Jyn Erso

Zapowiedziano wydanie powieści, której fabuła skupi się na historii głównej bohaterki filmu Łotr 1 – Jyn Erso. Star Wars: Rebel Rising opowie o czasach młodości Jyn i jej służby w rebelianckiej kompanii Sawa Gerrery.

img_6359

Przetłumaczony przez nas oficjalny opis książki możecie przeczytać poniżej:

„Gdy Jyn miała 5 lat, jej matka została zamordowana, a ojca zmuszono do pracy na rzecz Imperium. Jednak mimo utraty rodziców nie jest całkiem sama – Saw Gerrera, człowiek zdolny do największego ekstremizmu by przeciwstawić się tyranii Imperium, bierze Jyn pod swoje skrzydła i daje jej nie tylko dom, ale wszelkie umiejętności i środki potrzebne, by sama mogła stać się rebeliantką.

Jyn w pełni poświęca się sprawie i człowiekowi, który jej pomógł. Jednak walka u boku Sawa i jego ludzi niesie ze sobą ryzyko oraz pytanie jak daleko Jyn jest w stanie zabrnąć jako jeden z żołnierzy Sawa. Gdy młoda rebeliantka mierzy się z niewyobrażalną zdradą, która niszczy jej świat, Jyn będzie musiała wziąć się w garść i zastanowić nad tym, w co tak naprawdę wierzy… I komu może jeszcze zaufać.”

Wygląda na to, że książka rozwinie wspomniany w filmie wątek opuszczenia młodej Jyn przez Sawa. Najprawdopodobniej wyjaśni także, dlaczego bohaterka była z początku tak nieufna względem obcych – w szczególności rebeliantów.

Powieść napisana zostanie przez Beth Revis, zaś wydanie planowane jest na 2 maja 2017 roku.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.