Książki i komiksy

„Star Wars: Guardians of the Whills” – książka opowie historię Chirruta Imwe i Baze’a Malbusa

Niedawno informowaliśmy Was o zapowiedzi wydania powieści, która przybliży historię młodej Jyn Erso. Dziś dowiedzieliśmy się o szykowaniu kolejnego książkowego wydania związanego z Łotrem 1Star Wars: Guardians of the Whills. Nowela skupi się wokół postaci Chirruta Imwe oraz Baze’a Malbusa, będących strażnikami Świątyni Kyber, najechanej i przejętej przez Imperium Galaktyczne.

guardians-of-the-whills

Przetłumaczony przez nas oficjalny opis książki możecie znaleźć poniżej:

„Baze i Chirrut byli niegdyś Strażnikami Whillów, którzy pilnowali Świątyni Kyber na planecie Jedha i wszystkich pielgrzymujących do niej ludzi. Później przybyło Imperium i zajęło planetę. Świątynia została zniszczona, a ludność rozpędzona. Teraz Chirrut i Baze robią co mogą, by opierać się Imperium i chronić ludność Jedhy, jednak zawsze wydaje się, że to za mało. Gdy człowiek imieniem Saw Gerrera przybywa z wielkimi planami obalenia władzy Imperium, wydaje się to dla Baze’a i Chirruta idealnym momentem, by pomóc mieszkańcom Jedhy. Jednak jakim kosztem?”

Historia jest szalenie interesująca z uwagi na to, że przedstawi relację, jaka łączyła Chirruta i Baze’a. Wyjaśni nieco ich historię i sieć zależności, jaka łączyła ich ze Świątynią Kyber oraz ludnością Jedhy. Co ciekawe, to już kolejna powieść, w której pojawi się Saw Gerrera, ponownie pełniący rolę postaci wpływającej na losy głównych bohaterów.

240-stronicowa książka ukaże się w USA, podobnie jak Star Wars: Rebel Rising, 2 maja 2017 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.