Wydarzenia

Mark Hamill broni prequeli Star Wars i George’a Lucasa

Wojna wokół prequelowej trylogii Gwiezdnych Wojen jest tak stara, jak same prequele i doskonale znana chyba każdemu, kto miał bliższą styczność z fanami sagi. Opinie na temat nakręconej przez George’a Lucasa historii młodego Anakina Skywalkera są w środowisku skrajnie różne – od kompletnej krytyki pod praktycznie każdym względem, po zachwyt i wychwalanie filmów, jako kwintesencji świata Star Wars. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że wielbiciele prequeli otrzymają potężnego sojusznika w postaci Marka Hamilla, który bronił filmów w niedawnym wywiadzie dla magazynu Vulture.

Jak stwierdził aktor:

Patrzę na rzeczy, które niektórzy ludzie wypisują na temat prequeli i własnym oczom nie wierzę. Mam na myśli te wypowiedzi poważniejsze, dłuższe niż zwykłe „Nie podobały mi się”. Najbardziej złości mnie to, jak traktują Jake’a Lloyda [Anakin Skywalker w Mrocznym Widmie – przyp.red.]. Chłopak miał wtedy raptem 10 lat i robił dokładnie to, czego oczekiwał do niego Lucas.

Mark odniósł się także do tego, jak niemal wziął udział w filmie dokumentalnym Skandalista George Lucas, który w zamyśle miał przedstawić reżysera w negatywnym świetle, o czym z początku Hamill w ogóle nie wiedział:

Prawie dałem się wciągnąć w udział w tym dokumencie. Wówczas film nie nazywał się jeszcze Skandalista George Lucas, ale pytania, które mi zadawano, wyraźnie zmierzały do oczernienia George’a. Nie zrozum mnie źle, mam z Georgem pewne zaszłości, ale kocham tego gościa i nigdy… Wiesz, takich rzeczy po prostu nie wypada rozpowiadać publicznie. To ohydne.

Przy odrobinie szczęścia Mark uświadomił przynajmniej niektórym z krytykujących, że nie wszystko jest zawsze czarno-białe i nawet jeśli coś ma swoje wady, to można też dostrzec w tym zalety. Prequele takie były – miały wady, były w pewnym sensie ofiarami Lucasa, który był nieco autorytarnym reżyserem, ale przy tym miały bardzo dużo zalet, które przyciągnęły do uniwersum mnóstwo nowych fanów i na nowo rozbudziły miłość do sagi pośród wielu starych wielbicieli. Nie powinniśmy o tym zapominać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.