Gwiezdne Wojny - Historie

Twórcy “Łotra 1” zdradzają kolejne szczegóły na temat filmu

W londyńskim sklepie Gosh! Comics, specjalizującym się w sprzedaży najróżniejszej maści komiksów i plakatów, odbyło się niedawno spotkanie z fanami sagi Star Wars, w którym uczestniczyli twórcy kostiumów i rysunków koncepcyjnych do Rogue One: A Star Wars Story. Artyści odpowiadali na pytania dotyczące produkcji filmu, dzięki czemu poznaliśmy kilka interesujących szczegółów na jego temat.

Poniżej wypunktowaliśmy najważniejsze według nas detale:

  • Saw Gerrera miał pierwotnie przebywać na zgoła odmiennej od Jedhy planecie, ponieważ chciano, żeby był to lodowy glob. Jego nazwa nie jest bliżej znana. W filmie miała także pojawić się planeta pokryta gęstą dżunglą.
  • Gareth Edwards współpracował bardzo ściśle z rysownikami koncepcyjnymi. Większość z nich kontynuuje teraz pracę nad powstającym filmem o Hanie Solo. Niektórzy pojawili się nawet w Łotrze jako statyści.
  • Twórcy kostiumów mieli do dyspozycji rysunki koncepcyjne strojów z oryginalnej trylogii, lecz bazowali także na wyglądzie umundurowania współczesnych wojsk i służb, żeby efektywniej połączyć styl futurystyczny z realistycznym.

star-wars-rogue-one-concept-art-matt-allsopp-07-scarif-at-act-768x646

  • Z początku na potrzeby bitwy na planecie Scarif chciano stworzyć maszyny kroczące CRAB-AT – jak sama nazwa wskazuje, przypominające swoim wyglądem niewielkie skorupiaki. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, na rzecz bardziej znajomych z wyglądu AT-ACT. Zwrócono uwagę na niebezpieczeństwo przesady ze zbyt wieloma nowymi modelami i designami, postanowiono więc bardziej zrównoważyć to co nowe z tym co już znajome.
  • Artyści po dziś dzień inspirują się przy swojej pracy twórczością Ralpha McQuarriego i Joe Johnstona.
  • Rysownicy przez dwa miesiące pracowali nad designem Cytadeli na Scarif, po czym w dwie godziny zmienili koncepcję na tę, którą znamy z filmu.
  • Podczas kręcenia zabrakło pieniędzy w budżecie na stworzenie czołgu dla sceny na planecie Jedha, jednak nie chciano też używać w tym celu CGI. Wykonano więc model na bazie maszyny, którą udało się zakupić najtańszym kosztem.

star-wars-rogue-one-concept-art-matt-allsopp-01-768x347

  • Większość designów w ciągu produkcji przeszła sporo transformacji. Wygląd Baze’a Malbusa należał jednak do mniejszości, która od samego początku nie uległa żadnym modyfikacjom.
  • Rysownicy koncepcyjni mają zakaz drukowania i kopiowania czegokolwiek co tworzą lub mają do dyspozycji w swojej pracowni. Z kolei twórcy kostiumów są w pracy wręcz zakopani pod stosem zdjęć i rysunków.
  • Podczas produkcji w dużej mierze polegano na prawdziwych modelach, a CGI ograniczano do minimum. Cyfrowej obróbce poddawano jedynie drobne elementy kostiumów czy obiektów, które zaznaczano wcześniej specjalnym markerem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.