FilmySeriale

Fanowska teoria łącząca serial „Star Wars: Rebelianci” i „The Last Jedi”

Teorie dotyczące filmów osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen, można już liczyć w tysiącach. Nikogo nie zaskakują kolejne fanowskie przewidywania, odnoszące się do przyszłości głównych bohaterów lub antagonistów. Pewien fanowski wpis zyskał jednak niedawno internetową sławę, gdyż jego autor w bardzo sprytny sposób łączy protagonistę serialu Star Wars: Rebelianci  z czarnym charakterem granym przez Benicio Del Toro w VIII Epizodzie.

Autorem teorii jest użytkownik Reddita, Darth_Hodor. Jego przetłumaczony wpis znajdziecie poniżej:

Krótko mówiąc, uważam, że postać grana przez Benicio Del Toro okaże się ojcem Rey. Ale nie oznacza to, że Del Toro będzie grał zupełnie nową postać. Uważam, że zagra dorosłego Ezrę Bridgera (z serialu Rebelianci). Byłby wtedy w odpowiednim wieku, a jest też kilka teorii mówiących, że serial skończy się wstąpieniem Ezry (i Kanana, jeśli wciąż będzie żył) do Zakonu Jedi Luke’a Skywalkera. Tylko dlaczego Rey zostawiono na Jakku?

Moja teoria zakłada, że Ezra zwróci się ku ciemnej stronie mocy. Połączy siły ze Snokiem i wspólnie będą manipulować Jedi – na czele z Benem Solo. Przewidując, co może się stać, Luke ukrywa Rey przed jej ojcem, zaś Ezra w akcie zemsty, wraz z Kylo Renem, niszczy Akademię Jedi. Luke ucieka, a postać Del Toro pozostaje bez wiedzy, gdzie jest jego córka.

Naprawdę lubię tę teorię, bo pozwala ona na „podwójny upadek” w VIII Epizodzie. Rey zatraciłaby się w ciemnej stronie mocy (co mogłoby być niesamowite, jeśli byłoby dobrze poprowadzone), zaś Kylo Ren miałby szansę odkupić swoje winy („zatracenie” w jasnej stronie mocy). To doprowadziłoby do świetnego finału z tą dwójką w IX Epizodzie.

sith-holocron-1_e98cf9e9

Przypuszczenia Dartha_Hodora brzmią dość szalenie, ale nie można wykluczyć takiego biegu zdarzeń. Smaku dodaje im oficjalna informacja przekazana fanom już dawno przez twórców, mówiąca o tym, że animowana seria Star Wars: Rebelianci będzie miała duży wpływ na przyszłe filmy Gwiezdnej Sagi. Odniesienia do serialu pojawiły się już w Łotrze 1, czemu więc jego główny bohater nie miałby odegrać znaczącej roli w ósmej części?

Na ile trafna okaże się przedstawiona teoria, dowiemy się w połowie grudnia 2017 roku, gdy The Last Jedi ukaże się na srebrnych ekranach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.