Książki i komiksy

Prapremiera „Koniec i Początek: Dług Życia” w Polsce

Fani książek autorstwa Chucka Wendiga z pewnością mają powody do radości. Dziś odbyła się prapremiera drugiej części trylogii Star Wars: Koniec i Początek o podtytule Dług Życia.

Powieść jest kontynuacją przygód rebeliantki Norry Wexley i imperialnej admirał Rae Sloane. Bohaterki próbują odnaleźć się w nowym ładzie, jaki nastał w galaktyce po bitwie o Endor. Książkę wydano w miękkiej oprawie, a jej objętość to 544 strony, przy czym sugerowana cena wynosi 39,99 zł (w tej chwili pozycja dostępna jest wyłącznie w sklepach sieci Empik, zaś ogólnopolskie wydanie nastąpi 1 marca). Za polski przekład odpowiada Anna Hikiert-Bereza.


aftermath-life-debt

Imperium pogrążyło się w chaosie. Podczas gdy stary porządek wali się w gruzy, raczkująca Nowa Republika robi wszystko, by położyć kres targającym galaktyką konfliktom. Wielu imperialnych przywódców porzuciło swoje posterunki, licząc na to, że umkną przed sprawiedliwością, skrywając się w najodleglejszych zakątkach znanej przestrzeni kosmicznej.

Tych imperialnych dezerterów ściga zaciekle Norra Wexley i jej zespół, złożony z wyrzutków i straceńców. Kolejne aresztowania sprawiają, że coraz więcej cierpiących niegdyś pod jarzmem Imperium planet odzyskuje nadzieję na lepszą przyszłość. Nikt zaś nie pragnie wolności bardziej niż Wookiee z Kahsyyyka. Bohaterowie Rebelii Han Solo i Chewbacca skrzykują zespół przemytników i szumowin, aby uwolnić Kashyyyk od imperialnych ciemięzców – raz na zawsze.

Tymczasem szczątki Imperium, obecnie pod rządami wielkiej admirał Rae Sloane i jej potężnego, tajemniczego doradcy, przygotowują się do zadania miażdżącego kontrciosu. Jeśli ich plan się powiedzie, Nowej Republice grozi rozłam i upadek, zaś galaktyka – w chwili, w której najbardziej potrzebuje pomocy i wytchnienia – pogrąży się w otchłani bezprawia…

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.