Filmy

Francuski tytuł „The Last Jedi” sugeruje, że odnosi się on do więcej niż jednego rycerza Jedi!

Odkąd kilka tygodni temu opublikowano angielski podtytuł VIII EpizoduThe Last Jedi – wiele osób zastanawiało się, czy słowa te odnoszą się do pojedynczego rycerza Jedi (na przykład Luke’a Skywalkera), czy też zawarta jest tam liczba mnoga. Konstrukcja zdania pozostawiała pole do dyskusji, jednak na ratunek przybywa nam oficjalny francuski tytuł filmu, który został dziś opublikowany na Twitterze. Sugeruje on odniesienie do więcej niż jednego rycerza Jedi.

Jak możecie zauważyć, tytuł brzmi Les Derniers Jedi. Struktura gramatyczna na pierwszy rzut oka nie różni się od tej w języku angielskim, jednak należy zwrócić uwagę na słowo „Derniers”. W języku francuskim występują dwie odmiany słowa „Last” (Ostatni) – pojedyncza i mnoga. W liczbie pojedynczej byłoby to słowo „Dernier”, zaś liczba mnoga brzmi właśnie „Derniers”. Mamy więc pewność, że we francuskim tytule wyraźnie odniesiono się do liczby mnogiej.

Tą samą wersję potwierdzają także tytuły w języku włoskim i hiszpańskim:

Możemy zatem oficjalnie potwierdzić – mamy do czynienia z Ostatnimi Jedi.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.