Filmy

J.J. Abrams opowiada o świetnym aktorstwie Marka Hamilla i scenariuszu „The Last Jedi”

Reżyser Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy, J.J. Abrams, odwiedził niedawno Oscar Wild Awards, odbywające się w Santa Monica. Dziennikarze wykorzystali tę okazję, by zadać mu kilka pytań na temat Marka Hamilla oraz powstającego VIII Epizodu sagi, reżyserowanego przez Riana Johnsona.

Abrams rozmawiał m.in. z dziennikarzem NYDailyNews, dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat legendarnego aktora, odtwarzającego rolę Luke’a Skywalkera:

Myślę, że wszyscy będziemy bardzo zdenerwowani, jeśli Mark nie otrzyma Oscara. Szczególnie zdenerwowany będzie sam Mark.

Wypowiedź ta była właściwie żartobliwym odniesieniem do tweeta, przedstawiającego zdjęcie z planu Przebudzenia Mocy, zamieszczonego przez Marka Hamilla kilka dni wcześniej:

Abrams wypowiedział się o Hamillu także dla serwisu ET Online:

Właściwie uważam, że jest bardzo zabawny. Szczerze mówiąc, zawsze uważałem, że jest trochę niedoceniony. Jego praca zawsze była niesamowita, a niestety otrzymał tę krótką scenę na końcu Przebudzenia Mocy, w której nie mógł wypowiedzieć nawet słowa. Jest wspaniałym aktorem i już nie mogę się doczekać, aż zobaczycie jego grę.

Reżysera, który przy produkcji The Last Jedi pełni rolę producenta wykonawczego, zapytano także, czy nie jest zazdrosny o to, że ktoś inny napisze pierwszą linijkę dialogu dla Luke’a:

Oczywiście, że to mnie bardzo boli, ale Rian Johnson jest świetnym twórcą filmowym i scenarzystą. Myślę, że to co do tej pory stworzył, jest… Cóż, sami zobaczycie, ale osobiście czułem mniej zazdrości, a więcej radości i ekscytacji jako fan sagi.

Mój udział w produkcji jest minimalny. Rian Johnson jest twórcą, który nie potrzebuje niańki. Ciężko pracuje, by wszystko było dopracowane w najmniejszym detalu i jestem pewien, że to będzie wspaniałe.

Na koniec J.J. Abrams wspomniał pokrótce o Carrie Fisher:

Będzie zapamiętana dokładnie jako osoba, którą była – jeden z najgenialniejszych umysłów: nie do podrobienia, bystra, oślepiająco błyszcząca. Znałem ją od dekad. Znanie jej i pracowanie z nią było surrealistycznym i pięknym przeżyciem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.