Filmy

40-lecie „Gwiezdnych Wojen” i plotki o niezmodyfikowanej wersji starej trylogii

Jak zapewne większość z Was wie, w tym roku obchodzimy 40 rocznicę powstania sagi Star Wars, którą zapoczątkowała w 1977 roku Nowa Nadzieja (wtedy znana po prostu jako Gwiezdne Wojny).

W związku z tak znamienną datą, na tegorocznym Star Wars Celebration w Orlando odbędzie się specjalny panel poświęcony 40-leciu, który poprowadzony zostanie przez Warwicka Davisa, a jego gościem specjalnym będzie szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy. Zapowiedziano sporo ciekawostek, niespodzianek i panele dyskusyjne, więc z całą pewnością będzie to wydarzenie warte uwagi.

W związku z 40-leciem już od paru dni po sieci krążą plotki o rzekomym wydaniu niezmodyfikowanej wersji oryginalnej trylogii – czyli takiej, jaką widzieli widzowie w kinach w 1977, 1980 i 1983 roku, jedynie nieco oczyszczonej i poprawionej, ale bez zmian, które obecne są w dostępnych dziś wersjach specjalnych. Pablo Hidalgo humorystycznie zbył ową plotkę, twierdząc, że będzie ona w tym roku obchodzić swoje 20-lecie. Faktycznie krąży pośród fanów serii już od niemal 20 lat, odkąd premierę miała zmodyfikowana wersja specjalna. Warto przy okazji wspomnieć, że w 2006 roku, na prośbę fanów, ukazała się oryginalna wersja filmów w wydaniu na płytach DVD, jednak była to edycja nieoczyszczona i nieulepszona w żaden sposób, a co za tym idzie bardzo kiepskiej jakości.

Bardziej prawdopodobne wydają się dziś wieści o wydaniu filmów skonwertowanych do 4k, o czym jakiś czas temu wspomniał reżyser Łotra 1, Gareth Edwards. Podobno oryginalna trylogia jest już wstępnie przygotowana do konwersji, a twórcy przymierzają się do wydania w ten sposób także prequeli. W międzyczasie wypływają także plotki o wersjach 3D filmów, jednak są one mało prawdopodobne i nie powinniśmy się do nich zanadto przywiązywać.

Już w kwietniu dowiemy się, która z plotek okaże się prawdziwa. Jedno jest pewne – usłyszymy wtedy duże nowiny na temat oryginalnej trylogii.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.