Gry

„Star Wars: Battlefront 2” będzie dużo większy od swojego poprzednika – pierwsze testy gry w marcu

Na niedawnej konferencji przedstawicieli Electronic Arts dyrektor finansowy firmy, Blake Jorgensen, przedstawił kilka szczegółów dotyczących powstającego sequela gry Star Wars: Battlefront oraz napomknął o niezatytułowanej jeszcze grze akcji osadzonej w realiach odległej galaktyki.

Jorgensen podkreślił, że Battlefront 2 będzie znacznie większy i dużo bardziej immersyjny, niż jego poprzednik:

Następny Star Wars: Battlefront jest dramatycznie większy od swojego poprzednika. Będzie posiadał tryb single-player. Dodamy do niego dużo więcej bohaterów z Gwiezdnych Wojen, w porównaniu do ilości dodanej w pierwszej części, która powstała jeszcze przed premierą dwóch najnowszych filmów. Uniwersum Star Wars, ze względu na swoje rozmiary, jest niewiarygodnie dobrym materiałem na tworzenie gier. To bardzo ekscytujące.

Z uwagi na ograniczenie pierwszej części gry wyłącznie do oryginalnej trylogii filmowej, zawartość faktycznie była dość okrojona. Wszystkie wydawane dodatki skupione były na trylogii Luke’a Skywalkera, nie licząc ostatniego płatnego DLC, związanego bezpośrednio z premierą Łotra 1 (oraz darmowych map na Jakku, które wydano z okazji premiery Przebudzenia Mocy). Wszystko to wydaje się wskazywać, że EA stara się słuchać fanów swoich gier, niejednokrotnie wytykających pierwszemu Battlefrontowi okrojoną zawartość oraz skupienie się wyłącznie na erze Galaktycznej Wojny Domowej. Wciąż niestety nie ma oficjalnego potwierdzenia na temat zaimplementowania w grze ery Wojen Klonów, jednak wszystko jeszcze przed nami i istnieje duża szansa, że także w tej kwestii wydawca pójdzie za głosem graczy.

Jorgensen wspomniał także pokrótce o niezatytułowanej jeszcze grze akcji:

Mamy też grę akcji w świecie Star Wars, która jest bardzo otwarta; to świetna okazja do eksploracji uniwersum. Część jej zawartości jest właśnie o eksplorowaniu.

Z pewnością mowa jest tutaj o grach tworzonych przez studia Visceral Games lub Respawn Entertainment, gdyż oba pracują nad podobnie opisywanymi tytułami. Czyżby gra z otwartym światem? Może podobna pod względem mechaniki do klasyków z serii Star Wars: Knigths of The Old Republic? Eksplorację można rozumieć dwojako – jako badanie przestrzeni, albo odkrywanie nowej fabuły. Czas pokaże, z czym będziemy mieli do czynienia.

Dodatkowo portal SWGameOutpost.com donosi o przygotowaniach do testów rozgrywki nowego Battlefronta, które mają odbyć się w siedzibie dewelopera DICE, w Sztokholmie:

playtest-1

Od wczoraj wiemy też, że twórcy gier spod znaku Star Wars pojawią się na Star Wars Celebration w Orlando, które odbędzie się w dniach 13-16 kwietnia 2017 r. Z pewnością w tym czasie dowiemy się czegoś więcej o nadchodzących produkcjach osadzonych w odległej galaktyce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.