Filmy

Bio-hexacrypt i o tym, jak plotki potrafią namieszać – czyli newsy z planu „The Last Jedi”

Wczoraj zaszaleliśmy nieco z teoriami na temat twitterowych wpisów Riana Johnsona. Ich sensowność z pewnością zweryfikuje przyszłość. Dziś mamy dla Was nieco ciekawych przecieków z planu i małe ostrzeżene przed informacjami, które mogą wprowadzić w błąd.

Na pierwszy ogień zajmiemy się słowem „Bio-hexacrypt”, ponieważ jest to jedno z wyrażeń, które na planie filmowym The Last Jedi miał wypowiedzieć John Boyega (Finn) i miał z nim ponoć spory problem. Gdy w końcu mu się udało, Rian Johnson poprosił o stworzenie specjalnego plakatu dla aktora, w nagrodę za wysiłek. Boyega pochwalił się nim na swoim Instagramie:

bio-hexacrypt_42119fcb1ad176cbde60ee0f11fed95d
Tradycja pisania dialogów w ciężkiej do odczytania formie jest najwyraniej pielęgnowana przez Riana Johnsona.

Po pewnym czasie znów wypływa kwestia możliwych dokrętek do The Last Jedi, które rzekomo mają odbywać się w tym miesiącu. Media wciąż powielają wieści o tym, że Mark Hamill pojawił się w Londynie i prawdopodobnie jest to znak, że szykują się poprawki scen. Jest to jednak informacja, do której zanadto nie powinniśmy się przywiązywać, ponieważ Mark wyjawił już na Twitterze prawdziwy powód swojej wizyty, którym nie był plan filmowy. Castingi w Szkocji dla dużej ilości aktorów, które rzekomo mają odbywać się na zlecenie Lucasfilmu, okazały się castingami do najnowszej produkcji Marvela, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu. Dodatkowo przeciwko dużym dokrętkom świadczy fakt, że jest o tym praktycznie głucho w większych mediach branżowych. Wystarczy przypomnieć sobie, co się działo w sieci, gdy przed premierą Łotra 1 wypłynęły wieści o potrzebie nagrania dodatkowych scen.

Wniosek (także dla nas) jest z tego taki, żeby zawsze odsiewać ziarno od plew, bo choć nie każda plotka jest wyssana z palca, to wiele błędnych informacji krąży po sieci w wyniku bezrefleksyjnego powielania ich przez media.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.