Filmy

Jutro w TVN kolejna części sagi Star Wars – „Imperium Kontratakuje”

Już jutro (sobota, 11 marca) w telewizji TVN pojawi się kolejna części sagi Gwiezdne WojnyImperium Kontratakuje. Emisję przewidziano na godzinę 20:00. Dla widzów, którzy nie dadzą rady obejrzeć filmu jutro, zaplanowana jest powtórka na poniedziałek, o godz. 23:35.

Chronologicznie piąta część sagi Gwiezdne Wojny, powstała jako druga w 1980 roku; wyreżyserowana przez Irvina Kershnera.

Akcja filmu dzieje się 3 lata po wydarzeniach ukazanych w filmie Gwiezdne Wojny: część IV – Nowa Nadzieja, 22 lata później niż akcja filmu Gwiezdne Wojny: część III – Zemsta Sithów, 25 lat po Ataku Klonów i po upływie 35 lat od wydarzeń z filmu Gwiezdne Wojny: część I – Mroczne Widmo.

Mijają 3 lata od zniszczenia Gwiazdy Śmierci przez Luke’a Skywalkera. Rebelianci znaleźli schronienie na mroźnej planecie Hoth, znajdującej się na uboczu galaktyki. Założyli tam swoją główną placówkę, nazwaną bazą Echo. Darth Vader pragnie za wszelką cenę odnaleźć zarówno Luke’a, jak i samą bazę, posyła więc tysiące sond kosmicznych we wszystkie strony galaktyki. Jedna z nich ląduje na Hoth i rozpoczyna poszukiwania.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.