FilmyWydarzenia

Następne Star Wars Celebration dopiero w 2019 roku | Rian Johnson tłumaczy, co oznaczały jego słowa o „The Last Jedi”

key-art-with-logo-vert-web2

Już niebawem czeka nas jedna z najważniejszych corocznych imprez związanych z marką Gwiezdnych WojenStar Wars Celebration, w tym roku odbywające się w Orlando. Co jednak zaskakujące, oficjalna strona SWC zapowiedziała, że następne wydarzenie pod tym szyldem zorganizowane zostanie dopiero za dwa lata, czyli w 2019 roku.

Fragment przetłumaczonego wpisu ze strony Celebration znajdziecie poniżej:

Podczas intensywnych przygotowań do Star Wars Celebration w Orlando, nigdy nie jest zbyt wcześnie, by pomyśleć, kiedy odbędzie się następne Celebration. Jest to oficjalne i najważniejsze wydarzenie, na którym obecna jest rozrywka, interaktywne doświadczenia i ekskluzywne przedmioty, możliwe do znalezienia tylko w tym czasie. To również największa impreza zrzeszająca fanów i ich przyjaciół, chcących zaplanować wspólne uczczenie ukochanej przez tak wielu gwiezdnej sagi. Przyszłe Celebration zaplanowane jest na rok 2019, w miejscu, które wkrótce ujawnimy.

Prawdopodobnych przyczyn takiej decyzji Lucasfilmu jest kilka. Przede wszystkim organizatorzy SWC, które odbyłoby się w 2018 roku, mieliby problem z wypełnieniem 3-dniowej imprezy atrakcjami i przyciągającymi uwagę tematami. W tym czasie będziemy zbyt blisko premiery spin-offu o Hanie Solo, aby można było zawrzeć ten wątek w panelach dyskusyjnych. Nie można się także spodziewać, że do przełomu kwietnia i maja 2018 zostanie zapowiedziana jakakolwiek nowa produkcja, a sam IX Epizod nie będzie wystarczający, by wypełnić nim cały konwent. Organizatorzy prawdopodobnie wsłuchali się w krytyczne głosy uczestników, którzy zarzucali im, że już na Star Wars Celebration Europe (2016) była niewystarczającą ilość atrakcji względem poprzednich imprez tego typu.

Na koniec chcielibyśmy także odnieść się do tweeta Riana Johnsona, który opisaliśmy kilka dni temu. Reżyser odpowiedział na Twitterze jednemu z fanów, co może oznaczać tytuł The Last Jedi, pisząc, że „Ostatni Jedi” oznaczają „finalnych Jedi”. Internet (w tym my) zaczął huczeć od plotek podkreślających, iż może to oznaczać, że Luke i inni Jedi, o których istnieniu jeszcze nie wiemy, są ostatnimi rycerzami w historii galaktyki. Rian zdementował owe przypuszczenia dwa dni później:

https://twitter.com/rianjohnson/status/839303270283694081

https://twitter.com/rianjohnson/status/839300875545780224

Temat możemy zatem uznać za zamknięty – „ostatnich” i „finalnych” traktujemy w tym przypadku jako synonimy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.