Książki i komiksy

Nowy komiks o Lordzie Vaderze wyjaśni genezę jego czerwonego miecza świetlnego

newvadercomic-1280-1489015203348_1280w

Jak informuje serwis IGN, w czerwcu bieżącego roku Marvel Comics wyda nowy komiks z Darthem Vaderem w roli głównej. Historia w nim rozpocznie się dokładnie w momencie zakończenia Zemsty Sithów, gdy Vader dołącza do Imperatora oglądającego konstrukcję pierwszej Gwiazdy Śmierci.

unnamed-720x1106Komiks napisany zostanie przez Charlesa Soule’a, zaś wykonaniem rysunków zajmie się Giuseppe Camuncoli. W telefonicznym wywiadzie Soul stwierdził, że rysunkowa historia zawierać będzie bardzo ciekawe motywy z początków legendy Vadera, włączając w to powstanie jego czerwonego miecza świetlnego.

Autor dodał także, że jego komiks będzie znacznie odróżniał się od poprzednich wydań o Lordzie Sithów, ponieważ ukaże on Vadera, który ma jeszcze w pamięci świeże wydarzenia z Zemsty Sithów i nie wie, co przyniesie przyszłość oraz jak będzie wyglądało jego dalsze życie bez Padme. Jego nauka bycia lordem Sithów i użytkownikiem ciemnej strony mocy dopiero się rozpoczyna.

Jeśli mówimy o Vaderze, to naturalną koleją rzeczy jest pojawienie się w komiksie Imperatora. Co jednak ciekawsze, wedle słów autora spotkamy tam także Inkwizytorów, których mieliśmy okazję poznać z serialu Star Wars: Rebelianci.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.